Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a TARTÓS BETEGSÉG...

Szerintetek a TARTÓS BETEGSÉG Pluszpontot jelenthet a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés

Továbbá az, hogy a szüleim elváltak?


Mert én úgy tudom, hogy csak akkor jár ez miatt pluszpont, hogyha a szülőnek nincsen a 8 általánoson túl semmilyen képzettsége. Vagy rosszul gondolom? *-)


2010. júl. 9. 00:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

" Sajnos manapság nagyon is számít a pénz a továbbtanulásban, aki azt mondja nem, az hazudik. Egyik barátom végig kitínű volt, 80% feletti érettségijei vannak mindenből, van nyelvvizsgája DE nincs meg a pontja, max csak fizetősre. Azért ez vicces szerintem, pedig nem is az orvosira készül.


Családi helyzetért én is adnék plusz pontot, az esetek többségében úgysem viszi őket előre a dolog, sőt tartós betegségért is. Bár az egyik ismerősöm azért kapott max pontot német hallásutáni értésen mert baj van a fülével. Ezeket azért nagy igazságtalanságnak tartom."


És ez a rendszer hibája, ugye? Miért nem tanult jobban, hogy 90%-os érettségiket írjon? Ismételjen, akkor meg lesz a pontja. De most mindenki ki akar bújni a tanulás alól, ez megy ma.

2010. júl. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
48%
Kit érdekel, hogy kis faluból jött, meg az egyéb kínok, tudásbeli teljesítményért járjon a pont. Az életben nem lesznek nagyon ilyen kárpótlások, esélykiegyenlítések. engem ki kárpótol, mert csak egy kiskocsival járok, más nagy terepjáróval jár, akkor engem is kárpótoljon valaki, mert ez így nem fer.
2010. júl. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

,,A kérdező azért akar pluszpontot kapni, mert eltört a lába és elváltak a szülei? Hol van ebben a hátrányos helyzet??? "

De jó, hogy elmondtam, hogy nem azért írtam ki a kérdést, meg plusz pontokra pályázzak :D:D

2010. júl. 9. 12:32
 14/24 anonim ***** válasza:

Nem a kérdezőt akarom bántani, értem, hogy csak érdeklődik.


Szerintem nem felvételinél kéne kitalálni, hogy "kapjon 40 pontot, mert szegény mennyire hátrányos helyzetű", hanem még előtte kéne valahogy segíteni, pl. nyelvtanfolyam, tankönyvek vagy valami. A plusz pontoktól nem lesz okosabb senki. Ez egy nagyon hülye rendszer, hogy van aki több pontot kap a "helyzetéért" (ami mondjuk nem mindig az, aminek látszik, valljuk be), mint az, aki tanult és letett valamit az asztalra. Oké, támogassuk a hátrányos helyzetűeket, de ne úgy, hogy a többi kerüljön vele hátrányba. Mondjuk ez sose lesz egyenlő, mert végülis mi jogon kapja meg az egyik a támogatást, mikor a másik nem kap.

2010. júl. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Bár az egyik ismerősöm azért kapott max pontot német hallásutáni értésen mert baj van a fülével. Ezeket azért nagy igazságtalanságnak tartom.


Nála jobb lett volna a szóbeli helyett kétszer számolni az írásbelit.


Egyébként nem csak, hogy be kell kerülni, hanem bent is kell maradni az egyetemen, és az nekik nehezebb lesz. Ne irigyeljétek!

2010. júl. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nem irigyli őket senki, de szerintem sokakat kitúrnak ezekkel a plusz pontokkal az egyetemekről, hogy aztán kibukjanak, közben meg lehet, hogy a nem hátrányos helyzetűből, akit miattuk nem vettek fel (értsd: a pontok miatt), jó szakember lehetne.
2010. júl. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Van erre egy nagyon jó elméletem, csak sajnos odafent a bársonyszékben ez senkinek nem jut eszébe. Szüleinek 8 általánosa van? Nincs pénz? Oké, kerüljön be azért, mert jól érettségizett, végig tanult és küzdött érte, aztán ha ez sikerült neki, lehet támogatni mindenféle ösztöndíjjal. Szánalom már ez az egész.
2010. júl. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Szánalmas mennyire irigyli mindenki azt a nyamvadt 25 pontot...


Én is megértem miért jár. Neked könnyebb összehozni egy jó érettségit, amikor a szüleid mindent aládtesznek, fizetik az iskolai költségeket, a nyelvvizsgadíjat (20 akárhányezer) stb...


A másik meg az alkoholista apja mellett alig bír tanulni, suli mellett dolgozik, a 3 testvérét ő neveli...

2010. júl. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Senki sem irigyli, de ennek nem ez lenne a megoldása. Nyilván, így az államnak jobban megéri, minthogy mondjuk plusz órákat meg nyelvvizsgadíjat fizessen. De biztosan olcsóbb így, hogy felvételinél jut eszébe, hogy esetleg támogatni kéne valahogy.

Egyébként meg ne mondja azt senki, hogy nincs olyan, hogy valaki még nem esik bele a hátrányos helyzetű kategóriába, de nem is veti fel éppen a pénz, sőt. Velük mi van?

2010. júl. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Én megdolgoztam minden egyes plusz pontért, elmentem nyelvvizsgázni, megkerestem rá a pénzt, tanultam egy csomót emelt érettségire, ő hátrányos helyzetűnek mondott gyerek pedig lazán kap csak a két szép szeméért kap 25 pontot.

MINDENKINEK vannak problémái, mindenkinek van EÜ, családi problémája, kinek ez, kinek az, mégsem kapnak plusz pontot.


Azért nagyon érdekelnének ezek a hátrányos helyzetűek valódi helyzete.

Nekem is van egy ismerősöm, nekik ott bent virít a nappaliban egy baszott nagy LCD TV...

2010. júl. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!