Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Reál tárgyi érettségik nehézsé...

Reál tárgyi érettségik nehézségéről mi a vélemény?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mit gondoltok az idei középszintű érettségik/ és az emelt biológia, fizika és kémia vizsgák nehézségéről? Egy dolgozatomhoz lenne szükségem véleményekre! Köszönöm előre is!

2019. jún. 22. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Idén a közép matekba néztem bele, hát mit mondjak, elég röhejes volt:( - tudom, le leszek pontozva, mert azt illik mondani, hogy "kemény" volt, de ha egyszer nem igaz.

Amúgy 2 éve érettségiztem, biosz-kémia emeltet is csináltam, a biosz emelt szinten is könnyű volt (a régebbi feladatsorokkal egyetemben, amiken gyakoroltam) - igazából én abban az évben a közepet (amit kiváncsiságból néztem meg), nehezebbnek éreztem.

A kémia már valóban elég nehéz volt, nekem az idő is kevés volt rá. De azért elég korrekt volt az is.

A közepekre kár szót vesztegetni.

2019. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dq ***** válasza:
20%
Egy dolgozathoz? Ez már a bölcsészeknél sem menő, hogy megkérdezik a fanyalgókat, és azokat bármire felhsználnák.
2019. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Fizika meg matek emeltek elég triviálisak szoktak lenni csak oda kell figyelni aztán csá mehet a max pont
2019. jún. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1, ha utólag nézel bele feladatsorba, akkor teljesen más a rálátás. A többség szerint nehezebb volt az idei matek - ezzel egyébként egyetértek, mert eddig kb minden feladat triviális volt és ránézésre meg lehetett oldani, most viszont volt, ahol gondolkodni kellett. Viszont szerintem ez nem gond, hiszen eléggé lent volt a színvonala a matekérettséginek... aki a kettesre ment, annak ebben is megvolt.

A bioszt nem tudom behatárolni, szokatlan volt, de nem igazán nehéz. Kémia komplexebb volt, mint eddigiek.

2019. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fizikát néztem, a számolósból az egyik volz kicsit gondolkodtatósabb, amúgy hozható volt 80 % körülire. Nem kellett zseninek lenni. Élesben meg sokan rosszabbul teljesítenek, én is anno. Amúgy a fizikában túl sok a teszt, ez a nehézsége. Persze valakinek emiatt sikerülhet is, mert full rossz gondolatmenettel is beírhatja a jó választ. És középen eg 40 pont... Röhej. Pedig a természettudomanyok nem a tippelésről szólnak, nagyon nem...
2019. jún. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!