Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az érettségi...

Mi a véleményetek az érettségi "nehézségéről"?

Figyelt kérdés

Szerintem vicc kategória, az, amit számon kérnek. Minden jött ment érettségit kap, elvileg a giminek arról kéne szólnia, hogy felkészít az érettségire. Szerintem a 14 éves öcsém le tudna elégségesre érettségizni, amilyen alapvető dolgokat kérnek.

Magyar: Szövegértés és íráskészség. Ennyi. Elolvasni egy szöveget, aztán elemezni egyet. 90%+-ra írtam meg, pedig egy előző évit se láttam soha.

Töri: Minimális logikus gondolkodással, és az atlasszal, szintén zéró erőfeszítéssel meg lehet csinálni.

Matek: Legalapvetőbb dolgok.. Egy olyan feladat volt, amin legalább el kellett volna gondolkodnom, minden szokásos séma feladat. Ezt nem értem a leginkább, és akkor olyan eredmények vannak, hogy csak nézek. Hogy a bánatba nem lehet ezt teljesíteni?... 99%-ost írtam, azt az 1 pontot is csak azért, mert nem ellenőriztem az óvodás szintű egyenlőtlenséget.

Nyelv: Magyart beszéli kb. 10 millió ember, már egy bolti eladónak is kérnek angol nyelvtudást... Érettségi semmi extra.

Választott: Ezt te választod, azt amit csak szeretnél... Nehogy már ne tudd megírni.

Középszintűekről beszéltem, amit "emelt" szintnek neveznek, az már egy elfogadhatóbb szint.

4 évig ijesztgettek, hogy érettségi így meg úgy, erre kár volt 4 évet elpazarolni, ezt a tudást egy év alatt letolhatták volna.

Mikor megírtam az érettségit, már akkor is úgy gondoltam, hogy ez rém egyszerű, aztán jött az egyetem, ahol egyetlen egy ZH nehezebb, mint az egész érettségi együttvéve. Ennyi erővel ingyen is osztogathatnák azt az érettségit...



2019. jún. 15. 20:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%

Hogy te milyen beképzelt vagy😂😂😂😂 komolyan képes voltál azért kiírni ide egy kérdést hogy elmondhasd magadról hogy te milyen halálosan okos vagy és mások biztos milyen hülyék.

Drágám ez nem így megy. Tartsd meg magadnak a kis 90+os százalékaidat, senkit nem érdekel.

Pusszantás!

2019. jún. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

Örülj neki hogy ilyen jó képességű vagy és valószínű jobb körülmények kozott minimális erőfeszítéssel es problémával tanultal. Sajnos nem mindenkinek így megy. Vannak nehezebb sorsú gyerekek is és ezt nem ragom. Ha te is ilyen voltál vagy vagy akkor magas a rezilienciád. Nem mindenki tud a nehez helyzeteiből előnyt kovácsolva jobb eredményeket elerni. Vannak akik stresszesek nehezebben teljesítenek jol egy fontos szituációban lehet az érettségi nem megy neki de ha nem feszengő helyzetben egy megbélyegző helyzetben van akkor kiemelkedően teljesít. Vannak akik valamilyen tanulási rendellenességgel rendelkeznek nekik jóval több idő kell pl matematika tanulásához és meg így sem biztos hogy jól teljesít mert nem mindig kapjak meg a megfelelő segítséget mellé. Nem hiszem hogy az érettségi minden helyzetben alapműveltséggel egyenlő mert lehet aki sorra 90% ír de az eletben egy csomo szituációban nem jelent semmit a 90%. Szóval örülj neki hogy jól teljesítesz és inkabb arra biztatlak hogy segíts olyanoknak akiknek ez nem megy így.

Nem bántás én is érettségiztem egyetemista vagyok és jól teljesítek de aki az egyik készségében ügyes az a másikban gyengédebb lehet jól tanulsz de neked is vannak gyenge pontjaid amire lehet mas mondana azt hogy alap dolog és hogy hogy nem megy. De ilyenkor többet ér a segítség mint ezen elgondolkodni.

2019. jún. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%

Az első válaszoló fényében félve merek csak megfogalmazni véleményt, nagyon kérek mindenkit, ne pontozzatok le.


Szerintem a kérdezőnek igaza van abban, hogy az írásbelik vér izzasztása nélkül megoldhatók, személy szerint én is viszonylag meg vagyok elégedve az eredményemmel, ami a középszintet illeti. Azonban számomra — most érettségizek, szerdán végetér végre — a szóbeli tételsorok már több gondot jelentenek. Viszonylag kevés olyan ember van, akit mind az öt tantárgy (Isten bocsáts, ha hat) mélyen érdekelne. (Matekból ugye nincsen, legalábbis középszinten.) Éppen ezért úgy látom, a szóbelire igenis kell készülni, ugyanis lehet, hogy jónak érzem magam történelemből, ha egyszer annyi közöm van pl. Csokonaihoz, mint Győzikének Shakespeare-hez (nem vagyok Győzike :D).

2019. jún. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
bocsáss* (3-as vagyok, mondjuk így mostmár nehezebben tudom letagadni azt a győzikés dolgot :D)
2019. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Szóbelikről direkt nem írtam, arra nyilván le kell ülni tanulgatni. De az se vészes.
2019. jún. 15. 20:30
 6/21 anonim ***** válasza:
58%
Örülünk, hogy megismerhettünk egy überzsenit. De nekünk a ZH-k és a vizsgák is könnyen mentek, és az államvizsga, a doktori is könnyen ment. Az élet már csak ilyen könnyű futam. És most lapozzunk.
2019. jún. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
27%

Le leszek pontozva, de én mélységesen egyetértek a kérdezővel! És nagyon szomorúnak tartom, hogy "überzseninek" van titulálva azért, mert a közepeket képes volt 90%-ra megírni.

Igazából ezeken az érettségiken már 8. általános után is illene átmenni:S - sajnos sokaknak még ez a "léc" is magas:(

2019. jún. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
21%
Valóban le lettél pontozva:D
2019. jún. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Páran itt félre értették a mondanivalót. Nem én vagyok zseni, a mérce rohadt alacsony.
2019. jún. 15. 23:03
 10/21 A kérdező kommentje:
Egyébként ezt a rém alacsony szint, valami pár évtizede jutott csak valamelyik okos eszébe. 1980-90-es években még volt egy szint. Például a középszintű matek feladatsor szinte nehezebb volt, mint a mostani emelt. Mindenkinek kellett tudni integrálni, deriválni, stb..
2019. jún. 15. 23:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!