Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon nehéz az...

Szerintetek nagyon nehéz az érettségi? Csak tételek vannak vagy feladatsorok is? És miből van szóbeli meg írásbeli?

Figyelt kérdés

2019. jún. 22. 23:04
 1/8 anonim válasza:

Szia, én két nap mulva szóbelizek, úgyhogy most elég húzósnak érzem :D de az írásbelikkel nem volt gondom. Mondjuk ez persze személy meg tanításfüggő. Ha pl jó tanáraid vannak és rendesen felkészítenek biztosan nem lesz olyan nehéz.


Írásbeli: matek

Magyar

Töri

Német

+ 1 választott (nekem média volt, abbol nincs szóbeli)


Szóbeli: Igazábol ugyanezek. Csak a matek nem(ha eléred a 25 pontot)

2019. jún. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 zsofimágus válasza:
Az írasbelin nagyon nehéz megbukni. Ha nem tanulsz, akkor is össze lehet kaparni 25%ot, ami már megvan kettes. Viszont a szóbeli kicsit húzós, mert sokat kell rá készülni, és bátornak kell lenni kiállni és elmondani a húzott tételt... de az majd nekem csak 5 nap múlva lesz szóval arról nem tudok beszélni.
2019. jún. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az érettségi az könnyű, egész négyévemet végig aludtam, beleszartam az egészbe, de 1x3 3x4 es 1x5 lettem. Megmerem kockáztatni azt is aki általánosból menne azonnal érettségizni az is megtudja csinálni, mivel általánosban egyszer már vette az anyagot, csak középben megint kell, mert miért ne. Ez középszintre vonatkozik.
2019. jún. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért nem kell túlozni, a genetikát mondja már el nekem egy mezei nyolcadikos.
2019. jún. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
#4 Nem kötelező bioligiából érettségizni, vannak helyette sokkal könnyebb választható tárgyak, pl. informatika (amit én személy szerint kötelezővé tennék, emelt szinten).
2019. jún. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én tegnap kaptam a bizit csütörtökön szóbeliztem!

Írásbeli: Magyar,Matek,Töri,Nyelv, és egy választott tantárgy

Szóbeli ugyan ez a matek kivételével ha írásbelin összeszeded a 25 pontot!

Hát tanulni kell, írásbeli nehezebb, szóbeli ha tanulod a tételeket könnyebb, több a segitség!

2019. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Írásbeli: magyar, matek, töri, idegennyelv

Szóbeli: magyar, töri, idegennyelv

Ezeken kívűl még kell egy ötödik tárgyból érettségizni, a legtöbb tárgyból szintén van írásbeli és szóbeli is (pl, fizika, kémia, föci, biosz, infó, szakgimiseknek a szakma), de vannak egyedibb tárgyak is, pl, társadalomismeretből nincs írásbeli, helyette megadott szempontok szerint egy beadandó dolgozatot kell összeállítani és mellette szòbelizni. Médiából szintén beadandó gyakorlati feladat van, mellette írásbeli, ott szóbeli nincs. Tesiből pedig értelemszerűen a gyakorlat vàltja ki az írásbelit, szóbeli viszont van.

A fő négy tárgyhoz visszatérve szerintem nem nehéz a középszintű érettségi. A matek a függvénytábla és a számológép segítségével egész jól megoldható. Magyarbòl egy szövegértési, egy szövegalkotási (érvelést vagy levelet kell írni) és egy vers vagy novella elemzős feladat van. A töri két részből áll, tesztet kell kitölteni és esszét írni. Nem nehéz, mivel rengeteg a forrás, egyes feladatok a lexikális tudás helyett a szövegértésre épülnek. Az idegennyelv már egy fokkal nehezebbnek tűnhet, mivel ott tényleg kell tudni a nyelvet B1 szintén. Legalábbis az ötöshöz mindenképpen.

A szóbelinél külön irodalomból, nyelvtanból és töriből a tanárok által előre megadott tételek / témakörök vannak, tærgyanként 20, időben megkapjátok, nem nehéz megtanulni, ráadásul töriből itt is van egy csomó forrás segítségnek. És van 15-15 perc felkészülési idő, amíg írásban kidolgozhatod a tételt. Az idegennyelv azért nehezebb, mert ott nincs felkészülési idő, rögtön beszélni kell.

Egyébként nem vészes az érettségi, jó esetben a középiskola 4 évében mindent elsajátìt a diák, ami az érettségire kell.

2019. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon egyszerű:) az írásbelikre úgy készültem leginkább, hogy megoldottam a korábbi feladatsorokat. A matek lett 57 pont (de alapból is 2-3 voltam belőle mindig, pedig erre sokat gyakoroltam), a többi 80+. Angolból emelteztem, itt sajnos nem lett jó a szóbeli, de magyarból, töriből és föciből nagyon jól ment, utóbbi kettőre max pontot kaptam. Pedig az volt a felkészülés, hogy töriből kidolgoztam a tételeket, kézzel aláhúztam a lényeget, a föcit meg egy nappal a vizsga előtt vettem elő és megnéztem, hogy mi az, amihez sok minden van benne az atlaszban és amihez nem volt, azt nagyon zanzásítva (fél-egy oldalakon) kidolgoztam.
2019. jún. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!