Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány embernek tartja vissza...

Hány embernek tartja vissza az Orbán kormány a diplomáját amiért csak magyarul beszél?

Figyelt kérdés

2019. jún. 23. 12:29
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
70%
Azért egy nyelvvizsga manapság nem egy nagy ördöngösség.
2019. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Andizsuzsi ***** válasza:
85%
Több tízezernek annak ellenére, hogy a diplomamentő programban 300.000 forint/fő értékben lehetett ingyen tanfolyamra járni, de a 'bennragadtak' töredéke jelentkezett csak.
2019. jún. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Ott a belépő alapfokú nyelvtudás volt.
2019. jún. 23. 13:17
 4/37 anonim ***** válasza:
66%
Az Orbán kormány senkinek, csak Magyarország kormánya. A személyeskedést meg hagyjuk, nagyon jol tették hogy bevezették a kötelező nyelvvizsgát!
2019. jún. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Magyarország kormánya az Orbán kormány.
2019. jún. 23. 13:19
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
4-es; miért is?
2019. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim válasza:
53%
Nem tartja vissza senkinek, csak annak, aki az előírt minimumot nem teljesítette. Hogy ezzel a minimummal valaki nem ért egyet, az nem az aktuális kormány hibája. Egyébként a Horn-kormány vezette be 1996-ban.
2019. jún. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
32%

#4: ez engem is érdekelne.

46 éves vagyok, most fejeztem be a 4. félévemet. Anno még oroszt tanultam, de jött a rendszerváltás, így nem nyelvvizsgáztam belőle

A munkámhoz soha nem volt szükségem nyelvtudását, és soha nem is lesz. Külföldre se járok.

Egy időben 40 felett nem kellett nyelvvizsga, azt is eltörölték.

Most kénytelen vagyok nekiállni nyelvet tanulni, csak azért, hogy diplomám lehessen. Ráadásul ugye a fiatalok visszakapják az árát, én már nem.

És mivel továbbra sem fogom a nyelvet használni, nagy eséllyel pár éven belül el is felejtem.

Úgyhogy engem is érdekelne, miért jó ez a döntés?

2019. jún. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
48%

A kormány senkinek sem tartja vissza a diplomáját. Nyilván van egy elvárás amit a hallgatónak teljesítenie kell. Ha nem teljesíti, az miért a kormány hibája?

Pláne az Orbán kormánynak mi köze hozzá, mikor már vagy 20 éve így van?

2019. jún. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem is jó, én gimis végzősként tudok felsőfokon angolul és nem jártam különtanárhoz. Néhány országban alap dolog 3-4 nyelven beszélni, ne röhögtessük már ki magunkat, hogy egy középfokot nem lehet megtanulni más nyelven.
2019. jún. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!