Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pontszámítás egyetem/főiskolár...

Dominik0627 kérdése:

Pontszámítás egyetem/főiskolára a felvis kalkulátor hibás. Hogy lehet ki számítani?

Figyelt kérdés

Ott nem hozta ki, valami jogszabályra nyilatkozva.. Hogy tudnám én kiszámolni?

11. év végén minden 2 volt, az angol 3. Infóból előrehozottat csináltam, évvégén 5 voltam, írásbeli3 szóbelivel lett 4-es. de 11 évfolyam végére 3-t írtak..

12.ben infóm nem volt itt is minden 2, az angolom 3 volt..

Érettségim mind közép,

Magyar nyelv és irodalom: 32% /2/

Matek 39% /2/

Töri 52% /3/

Angol és az info 60-60 % mindkettő 4-es.. Ezekre mi alapján számítom ki?

Illetve az hogy a tanár mondta 5-re zár le, de a bizinél 3 van de megjegyzésbe írják az előrehozottat az befolyásol valamit?


2019. jún. 23. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen eredményekkel nincs sok esély a felsőoktatásra, de hova jelentkeznél?
2019. jún. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom mi a probléma, tekintve hogy csak az maradt ki a kérdésből, mit számolt rosszul a kalkulátor. Nem számolhat rosszul, megadott algoritmusa van.

Amugy Nemzeti felsőoktatásról szoló törvényt kell keresni (Nftv) a jogszabaly.net.hu-n ha törvényt akarsz nézegetni, de nem fogod benne megtalálni.

2019. jún. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

A kalkulátor sosem hibás! Több ok lehet, hogy nem számol:


1. nincs meg a min. szükséges 280 pontod

2. Nincs megfelelő érettségid az adott szakra.


Én arra tippelek, hogy nincs meg a 280 pont, mivel sajnos gyalázatosan rosszak az eredményeid...

Jó lenne ha megírnád hová jelentkeztél.

2019. jún. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a minimum ponthatárt(280) sem éred el, azért jelez hibát a kalkulátor.
2019. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiábás a kalkulátor, ezeken az eredményeken ránézésre is látni, hogy nem érik el a központilag meghatározott minimum ponthatárt (280 pont), tehát a felvi nem tud vele mit kezdeni,hiszen úgysem tudnak felvenni semmilyen felsőoktatási intézménybe,mivel nem teszel eleget a kritériumoknak.
2019. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Arra a jogszabályra hivatkozik, hogy nem éred el a minimum ponthatárt, ami 280. Innentől felesleges számolgatni bármit is. Ha szeretnél valamit, újra kell érettségizned.
2019. jún. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Meg amúgy miért mondod el az infó jegyeidet? Abból nem számít hanyas voltál.
2019. jún. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Már ne is haragudj, de ilyen eredményekkel miért szeretnél te egyetemre menni? 280 a minimum ponthatár, amit el

kell érni, ez közel nincs annyi. Nekem 63%-os emelttel és 4-5 érettségikkel van 320 pontom. Az egyetemen tanulni kellene...

2019. jún. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen mindegy, hova jelentkeztél. Ha olyan helyre, ahol felvételi tárgy a az angol é az infó, oda is csak 240 pontod van (60+60)*2=240), ami nem éri el a jogszabályi minimumot. Ha a többi érettségi tárgyat nézzük, abból kell pontot számolni, akkor ez még kevesebb, iskolai pontok számításával pedig még rosszabbul jársz.
2019. jún. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

A tanulmányi+érettségi eredményeknél az info irreleváns, mivel az 5. tantárgynak természettudomábyi tárgynak kell lennie. Szóval magyar, matek, töri, nyelv, fizika/kémia/biológia. Mindegy, hogy 10-11-12-ben hányast kaptál informatikára. Itt ez (is) lehetne az oka annak, hogy nem számít pontot a kalkulátor, de több mint valószínű, hogy nem éred el a minimumponthatárt (280). És igen, ahogy írták előttem is, a legjobb esetben is csak 240 pontod van. Az, hogy a két érettségid 4-es, nem jelent semmit, főleg hogy éppenhogy belecsúsztál a jobb jegybe. A százalékok számítanak.


Sosem értettem, ezért megköszönném, ha megválaszolnád, hogy ha ilyen rosszak az eredményeid, miért akarsz egyetemre menni? Ha ezt nem tudtad értelmes eredményekkel megcsinálni, akkor szerinted képes lennél egy egyetemen megállni a helyed?

2019. jún. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!