Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szobeli erettsegin fel lehet...

Szobeli erettsegin fel lehet olvasni a jegyzetem?

Figyelt kérdés
Ugy ertem hogy ugy lehet felelni hogy azt olvasom fel kozbe pedig neha a szemebe nezek? Sokkal konnyebb ugy nekem

2019. jún. 23. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Persze!
2019. jún. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Érettségin csak jegyzetet készíteni lesz időd, nem összetett mondatokat írni. Tehát felolvasni nem fogod tudni, mivel nem fogod tudni a teljes mondandódat leírni. Arra kevés lesz az idő. Viszont azok alapján, amit lejegyzeteltél, elmondhatod a tételt kifejtve szóban.
2019. jún. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azert ez változó, en több mint egy órát voltam bent felkészülni, de volt osztálytársam akinek egyszerűen eltűnt a tanár miután kidolgozta a tételét, 3 (!!!!) órán át keresték es vártak ra, de csak nem jött vissza. Addig ugye masik tárgyból nem huzhatott, kiengedni pedig csak tanári felügyelettel lehetett. Vegul osztályfőnököm kulon OHs engedéllyel (vizsgafelügyelő betelefonalt a titkarsagrol) levizsgaztatta (neki is volt olyan szakja csak nem o készítette fel igy kirendelt tanár vizsgaztatta volna).

Szoval sok mindentől függ :D

De az semmiféleképpen nem gond ha olvasod, csak a szemkontaktus az összes tanárral legyen meg, es viszonylag folyamatos. Ha csak olvasod felmerülhet a gyanú hogy puskaztal, lássak néha a könnyebb részeknél hogy magadtól is tudod az anyagot. :)

Sok sikert

2019. jún. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2019. jún. 23. 18:15
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a héten szóbeliztem és viszonylag minden tárgyból sikerült az egész tételt kidolgozva teljes mondatokat írnom, mert volt, hogy 1 órát is várnom kellett míg én következtem. Ha neked ez segít, ahogy nekem is, az időt figyelve simán megcsinálhatod. Felolvasni is felolvashatod, csak néhányszor azért nézz fel a tanárra. És nem, nem fogják azt hinni, hogy puskáztál ha az egészet olvastad, nem tudom, miért írta ezt az előttem válaszoló, főleg, hogy tudják a tanárok ilyenkor milyen idegesek a diákok. Sok sikert a szóbelihez!!😁
2019. jún. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem szabad felolvasni, kifejezetten az a szabály, hogy önállóan kell előadni, a jegyzetekből ilyenkor "puskázni" lehet. Sokkal érdemesebb vázlatot készíteni, mint összefüggő szöveget írni. Csak az olvashatja fel, akinek olyan mentessége van, hogy a szóbeli vizsgát is írásban teheti le.
2019. jún. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Azert mondtam, mert az az alap hogy ha kommunikálsz valakivel fenntartod a szemkontaktust. Természetesen ettől elnéznek, mert ideges vagy. De logikusan es jogosan felmerülhet a gyanú, ha valaki csak olvassa a papírt, hogy nem tudja az anyagot csak azt ami le van írva. Egyszerű letesztelni, feltesznek két-harom masik tételben szereplő kérdést és kiderül. Persze a következő tanárfüggő, de egyetemen például ilyen esetben már simán megbuktathatnak, mert nem tudod teljesen átfogóan az anyagot (viszont érettségin is lehúzhatnak vele). Nem is egyszer buktam így, pedig tudtam is a kérdésre a valaszt, egyszerűen csak bepánikoltam. Szóval de, felmerülhet a gyanú, s az hogy most vizsgáztál először érettségin életedben nem lehet messzemenő következtetést levonni belőle.

Kérdező, legyen egy kevés szemkontaktus, az a lényeg :) amugy azt csinálsz amit akarsz, az atlaszban is mutogathatsz dolgokat, csak ne fordítgasd állandóan a tanárok fele, látják ők fejjel lefelé is ;)

2019. jún. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszonom:)
2019. jún. 24. 09:01
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"De logikusan es jogosan felmerülhet a gyanú, ha valaki csak olvassa a papírt, hogy nem tudja az anyagot csak azt ami le van írva."


Érettségin ilyen nem szokott felmerülni, mert az egész bizottság orra előtt készül a vizsgázó. Csak az van a papíron, amit ő írt rá.

2019. jún. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hülyeséget írtam, félreértettem, hogy puskázásról beszélsz. A tanár mindenképpen tudni fogja, hogy mit tud a vizsgázó, ez a szakmája. Akár felolvassa, akár nem. Ha minden le van írva, ami kell, az is jó.
2019. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!