Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első két félévet kivehetem...

Első két félévet kivehetem passzív félévnek ezzel az indokkal?

Figyelt kérdés

Tudom, még nincsenek meg a ponthatárok, de az lenne a kérdésem, hogy kivehetem az első két félévemet passzívként ha arra hivatkozom, hogy egy szakmai évem hátra van?

Az a helyzet, hogy egy informatikai szakgimnáziumból jelentkeztem a DE-ÁOK-ra. Viszonylag jó pontszámot értem el, viszont nem feltétlen érzem magam biztonságban hiszen nem egy bio-kém gimiből megyek oda ezért van esély, hogy kibukok, így viszont lenne egy B tervem a szakmával.

És mivel "A hallgató tanulmányainak első félévében különös méltánylást érdemlő okra hivatkozva passzív félévet kérhet" ezért lenne a kérdésem, hogy ez megteszi-e indoknak?


2019. jún. 24. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Általában passzívval nem lehet indítani. De meg kellene nézned a TVSZ-ben.
2019. jún. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez lenne a lényeg, ott néztem de az idézett szövegen kívül nem nagyon adtak távpontot arra, hogy mit jelent a méltánylást érdemlő ok, de azért átfutottam mégegyszer köszi a tippet.
2019. jún. 24. 14:04
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Majd a dékáni hivatal dönti el hogy mi elég nyomós indok erre, ebben nem nagyon tudunk sajnos segíteni.
2019. jún. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában komoly betegség, terhesség, hasonlókat szoktak nyomós okként elfogadni.
2019. jún. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem erős indok.
2019. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem erős indok. Bár szinte bármit meg lehet beszélni a TO-val telefonon keresztül.

Az még, hogy felvesznek, még nem azt jelenti, hogy automatikusan be kell iratkoznod. Ha olyan jó pontjaid lettek, akkor add be jövőre is, és akkor meglesz a szakmai éved.

Am meg nem attól függ, hogy bent maradsz-e, hogy milyen biosz-kémiával mész az egyetemre, mert kb. semmi köze sincs ahhoz, amit az orvosin tanítanak. Meg hát valaki nem is kémiával megy, és mégse esnek ki... Szóval ha csak ettől parázol, akkor ne tedd!

Plusz, ha olyan jó pontjaid lettek, akkor annyira nem lehetsz hülye belőlük! :)

2019. jún. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!