Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika szakosok! Milyen...

Anglisztika szakosok! Milyen specializációt javasolnátok, amennyiben angol szakos tanár szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Háromféle lehetőség adott: üzleti angol, kommunikáció, illetve angol-magyar fordítás.


Elsőéves egyetemista vagyok a Debreceni Egyetemen. Utolsó éves gimisként anglisztika alapképzésre jelentkeztem, mivel akkor még fogalmam sem volt, mi is szeretnék lenni. Időközben viszont döntésre jutottam. Úgy képzeltem el, hogy elvégzem az alapképzést, aztán pedig átnyergelek tanári mesterképzésre. Édesanyám is tanár, mindenki támogatja az ötletemet a családban. Biztosan tudom, hogy a jövőben ezzel szeretnék foglalkozni. Várom a hozzászólásokat!



2016. jan. 22. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazából mindegy, én üzleti angolt tanultam, de nem adott olyan sokat, hogy magában elég volna arra, hogy tanítsam is. De miért nem most felvételizel taanárképzésre? Most már nem tudsz tanári végzettséget szeretni az alapszakkal két és fél év alatt.
2016. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értelek. Lehet, hogy megpróbálok akkor most jelentkezni!
2016. jan. 22. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Anglisztikával nem leszel tanár. Osztatlan tanárképzés van, nincs tanári mester. Az egyetlen lehetőség az újrafelvételizés, esetleg bizonyos tárgyaidat majd elfogadnak.
2016. jan. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!
2016. jan. 23. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!