Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi után megéri szakácsn...

Érettségi után megéri szakácsnak vagy pincérnek, vagy valami hasonlót tanulni tapasztalat nélkül?

Figyelt kérdés

Mármint..17 éves vagyok, és nem főztem, sütöttem még túl sok mindent. 0-ról is indulhatok? Problémát jelentene?


Esetleg nektek van valami ötletetek szakmára? Lány vagyok, de egyáltalán nem vonzanak a lányos dolgok: műkörmös..


A szorgalmammal nincs baj, könnyen tanulok. Akár "férfiasabb" munka is tetszene.


Személyes tapasztalat?



Tudom, hogy az én feladatom eldönteni, de azért érdekelne.


2019. júl. 1. 23:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Bár én nem vagyok szakács, rokonaim között van két férfi meg van egy lányismerősöm aki szakácsnak tanult, így van némi rálátásom. Ők nulláról indultak és nem volt problémájuk azóta munkában sem. Munkánál azt bele kell kalkulálni, hogy fizikailag kimerítő tud lenni, nagyon meleg is van közben, valamint, hogy lehet először kisebb beosztást kapsz, pl. krumpli hámozás. Tapasztalt szakácsra azonban nagy szükség van és ha külföldtől nem riadsz vissza, ott piszok jól lehet keresni vele, itthon azért kevésbé. Más ötlet, bár nem hasonló, de "férfiasabb" munka, mérnökinformatikus, most már egyre több lány kezdi el és jól megy nekik. Fizikai helyett itt szellemileg merülhetsz ki, fizetés kiemelkedően jó.
2019. júl. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!