Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti már buktatok tárgyat...

Ti már buktatok tárgyat egyetemen?

Figyelt kérdés

Ha igen ,akkor hogy éltétek meg? Illetve ért valamilyen atrocitás emiatt? :/


Most lett vége az első évemnek és egy olyan dolgok történt velem ,amire a legrosszabb álmaimban sem gondoltam volna.. Úgy buktam egy tárgyat ,hogy tudtam az anyagot. Egyszerűen csak az történt ,hogy más tétel címet adtak, mint amit már kiadtak ,hogy meg kell tanulni. Ez persze ekvivalens volt azokkal ,amiket kiadott ,de egy teljesen laikus számára ,totál másnak tűnik. Tehát ha a már kiadott tétel címmel adja ki a vizsgát ,akkor simán ötös ,viszont mivel nem ez történt ,csak értetlenkedtem ,hogy " ez mi?.."


Hogy fordulhat egyetemen ilyen elő? Egyáltalán számít itt az igazság ,vagy a korrektség? Én azt hittem tudásra osztályoznak és nem próbálnak meg kicseszni a hallgatókkal..



2019. júl. 2. 17:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%
Nem is egyet, volt ami csak 3. nekifutásra lett meg. Bosszankodtam hogy újra szenvedhetem végig de nem ért akkora csapásként, nem ért miatta atrocitás (nem is értem mire gondolsz, csúszásra vagy ilyesmi?).
2019. júl. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen. Megcsináltam más félévben.
2019. júl. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
32%

Nem akarlak megbántani de akkor csak bemagoltad az anyagot es nem tanultad meg. Ez mar egyetem nem középiskola ennel sokkal rosszabbak is vannak hogy egy tétel cimet máshogy adjanak meg. Nekem konkrétan 2000 oldalnyi versből es szövegből kellett volna beugróként úgy felkészülni hogy 10 sor alapjan en felismerjem a művet az írót a cimet hogy mikor keletkezett stb es meg folytatnom is kellett volna a szöveget. Hagy ne mondjam hogy az egesz évfolyam szívott amellett hogy puska nelkul esélytelen es bukás és nekunk csak annyit mondtak hogy csak a tartalmakat tanuljuk a műveknek és ezzel szemben kaptok azt amit mar leirtam vagy 12 oldalas dolgozat volt ZH volt. Van ilyen lesz is törődj bele máskor ne a tétel címeket magolva tanulj hanem jobban asd bele magad a témába mert akkor meg sokszor fogsz így jarni. Es sajnos nem hiszem hogy a bukást ki lehet kerülni.

Sok sikert a továbbiakban en azt tanácsolom hogy rugalmasabban tanulj es kevesebb magolással.

2019. júl. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

Én még nem buktak, de sikertelen vizsgán már volt.

Amikor beugró van 10 kérdés, kérdésenként fél perces válaszolni, és 7-et kell tudni, hogy mehess szóbelire.

És a 10 kérdésből 3 olyan, ami a könyvben sincs benne, és órán sem hangzott el. Csak a tanár úgy gondolja, ezt illik tudni.

2019. júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Nem is ismerek olyan egyetemi hallgatót, aki ne bukott volna meg legalább egyszer... nekem is volt pár ilyen tárgyam, de nem érintett mélyen soha, ott az UV, vagy a következő év/félév. Ez már nem a középiskola, nem szégyen a bukás. Egyetemen mindig van második lehetőség.
2019. júl. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
49%
Neked kérdező a gondolkodásmódodban van a hiba. A való életben sem úgy fog felmerülni egy megoldandó probléma, amilyen címen te azt tanultad. Gyerekes, kisiskolásszintű az a fajta felfogás, amit képviselsz. Ha értenéd is amit megtanultál volna, akkor ez a butuska kérdés fel sem merült volna...
2019. júl. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ,valamivel már nyugodtabb vagy :/


1: Például arra, hogy a csoporttársaid ,akiknek sikerült a tárgy,nem-e tettek gonosz megjegyzéseket ezzel kapcsolatban.


6:Bizonyára minden egyetemi hallgató életben van egy olyan nagyon fontos tárgy, amit utál de muszáj megcsinálni. Nos, ez egy ilyen tárgy. Való igaz ,hogy ezért nem is értettem ,amit tanulok ,viszont éjjel-nappal a könyvtárban ültem és magoltam. Annyi kellet volna csak,hogy "jól" írja le a tétel címet és laza ötös kapok..

2019. júl. 2. 21:56
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

"Annyi kellet volna csak,hogy "jól" írja le a tétel címet és laza ötös kapok.."


Mire a magolásra? Nehogymár egyetemen is az a szint legyen, amikor óvodában betanultok egy-egy verset. EZ más tészta...

2019. júl. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez akkor lenne jogos, ha olyan gyakorlatias egyetemi keretrendszer lenne, ahol minden tárgy egy olyan baromi fontos tárgy ,aminek a későbbiek során is hasznát vesszük..
2019. júl. 2. 22:34
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ez persze ekvivalens volt azokkal ,amiket kiadott ,de egy teljesen laikus számára ,totál másnak tűnik"


De ha ezt tanulok, nem vagy teljesen laikus. Ha megtanultam kívülről, és semmit nem értesz belőle, akkor nem tudod ötösre, max egy kegyelem kettes.

2019. júl. 3. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!