Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti már buktatok tárgyat...

Ti már buktatok tárgyat egyetemen?

Figyelt kérdés

Ha igen ,akkor hogy éltétek meg? Illetve ért valamilyen atrocitás emiatt? :/


Most lett vége az első évemnek és egy olyan dolgok történt velem ,amire a legrosszabb álmaimban sem gondoltam volna.. Úgy buktam egy tárgyat ,hogy tudtam az anyagot. Egyszerűen csak az történt ,hogy más tétel címet adtak, mint amit már kiadtak ,hogy meg kell tanulni. Ez persze ekvivalens volt azokkal ,amiket kiadott ,de egy teljesen laikus számára ,totál másnak tűnik. Tehát ha a már kiadott tétel címmel adja ki a vizsgát ,akkor simán ötös ,viszont mivel nem ez történt ,csak értetlenkedtem ,hogy " ez mi?.."


Hogy fordulhat egyetemen ilyen elő? Egyáltalán számít itt az igazság ,vagy a korrektség? Én azt hittem tudásra osztályoznak és nem próbálnak meg kicseszni a hallgatókkal..



2019. júl. 2. 17:27
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Hát igen, kibújt a szög a zsákból. Az nagy baj, ha már középiskolában is a magolást hajszoltátok.

Egyetemen már másképp voltak a dolgok. Én is rengeteget ültem a könyvtárban. De ha olyan mondatot olvastam, amit nem értettem, elolvastam töbször is, akár 50-szer, 100-szor, de amíg nem volt világos, nem haladtam tovább, ill. kértem segítséget a szaktársaktól, mert mindig összeültünk, segítettünk egymásnak és átbeszéltük a tananyagot.

Mert szerintem a hangsúly az értő tanuláson van, azaz hogy megértsük a dolgok működését, folyamatok hátterét. Nagyon sokat lehet tanulni a szaktársaktól, ill. később majd a munkahelyen a kollégáktól is. Egyetemen van még egy biztos másik segítség is: konzultációk vizsga előtt. Ott fel lehet tenni a kérdést, és biztosan korrekt lesz a válasz.

Mi annakidején úgy csináltuk, hogy összeültünk 4-en 5-en, átbeszéltük a témakört, és a kérdéseket feljegyzeteltük, amit nem értettünk. Oktatói konzultációkor pedig ezeket a kérdéseket feltettük, a válaszokat lejegyeztük.


Nem értem igazából mi a probléma. Vagy magukra vannak hagyva a hallgatók? Nincs szakirodalom? Mi a probléma?

2019. júl. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

20-as: A magolás egy olyan tudás ,ami 2-3 napig tart, legalábbis én így gondolom és azért így "tanultam", mert ahogy említettem is ,olyan környezetben szocializálódtam ,ahol nem ismertem / ismerek más tanulási módszert. :/ Mindenesetre köszönöm a tanácsaidat ,a következendőkben igyekszem megfogadni őket.


21-es: Én is úgy gondolom, hogy az értő tanulás sokkal jobb módszer ,mint a magolás. Viszont egy olyan ember (én), aki még sosem tanult így ,annak ezt nehéz elkezdenie.. ezért sem voltam konzultáción és ezért sem kérdezgettem a csoporttársaktól ,mert úgy gondoltam, hogy a magolás egy tökéletes módszer a jó jegy megkaparintására.. de úgy látszik tévedtem :/

2019. júl. 5. 15:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!