Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért hallom ezt mindenhonnan...

Miért hallom ezt mindenhonnan a Corvinusról?

Figyelt kérdés
Több helyről hallottam már, hogy ott jóval kevesebbet tanulnak, mint a többi egyetemen, és hogy az egy alibi egyetem. Nektek mi a véleményetek erről?

2019. júl. 3. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
13%

Szakja válogatja.

- A matematikai közgazdasági elemző az durva

- Az alkalmazott közgáz az is egy nehéz szak

- Psz – seggelős szak

- A többi valóban jelentősen könnyebb, mint a nehéz egyetemi szakok

- Vannak még könnyebb szakok, mint például a HR meg a turizmus-vendéglátás

2019. júl. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%
Azért, mert bizony van benne igazságtartalom. A #1 válaszoló szépen rámutatott a lényegre. Akadnak azért ott is olyan szakok, amelyek megközelítik a BME-s elvárásokat, de nagy részéről ez nem mondható el.
2019. júl. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
62%

Ez azért nem teljesen így van. Bármilyen szakra jelentkezel például a gazdálkodástudományi karon belül, az első éves anyag szinte 100%ban ugyanaz, max 1-2 tárgy eltérés van, illetve még másod éven is nagyjából ugyanazt tanulja mindenki. Ugyanazokból a tárgyakból buknak a gazdálkodás és menedzsmentesek, a pénzügyesek és a turizmusosok is :)

Harmadévre jön el valószínűleg az a korszak, amikor az egyik szaknak könnyebb sorsa lesz mint egy másiknak, de addig elkell jutni, és az első két év azért nem nyaralás.

2019. júl. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy teljesen alaptalan. Nem egy könnyű egyetem, tehát ha oda jelentkeztél, ne várd, hogy gyerekjáték lesz. Középiskola után azért bele kell húzni, nehezebb lesz nyilván. De nem is teljesíthetetlen, ha tanulsz, készülsz akkor nem lesz gond.


Egyébként pedig nem értem, hogy egyesek miért hasonlítják a Corvinust a BME-hez. Ha már egyetemeket hasonlítgatunk, akkor azonos szakokat kéne összemérni.


Saját műfajában a Corvinus szerintem az egyik legnehezebb egyetem Magyarországon.

2019. júl. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!