Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki szakmailag lesz...

Ha valaki szakmailag lesz “gyári munkás” azt is ugyanúgy lenézik, mint aki 8 általános mellett?

Figyelt kérdés
Jelenleg érettségivel dolgozom egy kis uzemben. Hamarosan logisztikai ugyintozo okjt fogok kezdeni amivel ha elvegeztem valoszinuleg szinten egy gyar lesz a munkahelyem csak egeszen mas teruleten. Ez annyira nem zavar,inkabb a tarsadalmi megiteles,hogy “ez is csak egy gyari munkas”. Ti mit gondoltok?
2019. júl. 13. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Az, hogy kezd már nálad is kifejlődni az a parnoia ami sok gyári munkásra jellemző.
2019. júl. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy 5 diplomával és egy külföldi vezető egyetemen szerzett PhD-val együtt edzek egyszerű gyári szakikkal (van akinek érettségije sincs), és ugyanolyan embernek tartom őket, mint magamat, és a munkájukat is ugyanolyan mércével mérem, mint a magamét. Ha jól, precizen dolgozik, főleg ha olyasmit csinál, amit én magam nem tudnék megcsinálni, azt ugyanolyan nagyra tartom, mint ha én kraftolok egy olyan számítási modellt, amelyet meg ő nem tudna megcsinálni. A szakértelem az szakértelem, a becsületes munka az becsületes munka. Jól is néznénk ki, ha nem lenne kihez vinni megszereltetni az autómat, nem lenne fodrász, villanyszerelő, hidegburkoló, mert hirtelen eltűnnének a szakmunkások.


Ami fontosabb, hogy mit csinálsz!! Jó ötlet valami szakmát tanulni, és konkrétan érteni valamihez.


De nem kell szégyenkezned amiatt, hogy becsületesen, tisztességesen dolgozol.

2019. júl. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is gyárban dolgozok, de nem a termelésben (gazdasági terület), viszont soha eszembe se jutott hogy ezért bárki "gyári munkásnak" titulálna. Még a termelést támogató mérnöki osztályokat se mondanám gyári munkásoknak, nekem erről inkább az operátorok, gépbeállítók, a termelésben dolgozó QS munkások és még talán a TMK ugrik be (kb akik a szokásos 3 munkarendben dolgoznak). De mondjuk a termeléshez közel van az ügyvezető igazgató irodája is, akit szerintem kevesen néznek le mert hogy "gyári munkás".
2019. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!