Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyomorgörcsöm és utálat...

Gyomorgörcsöm és utálat érzetem van, ha magántanártól kell segítséget kérnem?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és a szakomon van egy tárgyam ,amit nem sikerült teljesítenem és ebből kifolyólag jobb volna,ha egy magántanárnak kérném a segítségét. Nagy nehezen felhívtam,de nem vette fel aminek annyira nem örülök,mert így is nehezen vettem rá magamat,hogy felhívjam. Régebben a matekhoz volt szükségem magántanárra, általános és középiskolában is jártam,de rendszeresen csak középiskolában volt szükségem a segítségére,de ekkor már egy évet leszámítva a középiskolás évekből (tehát 3évig) jártam folyamatosan minden héten.


Ugyanez az érzet megvolt már akkor is bennem mint most, a matekot utáltam és szerintem ez kapcsolódott a magántanárokhoz, véleményem szerint ezért van még mindig meg ez bennem.


Általában hétvégente jártam matekozni, és ebből kifolyólag sosem vártam a hétvégéket,"mert megint kell menni már matekozni." ( A tanárom egyébként nagyon rendes volt és a munkájára is igényes, ezalatt azt értem,hogy addig tartott ott amíg nem értettem meg az adott anyagrészt, volt amikor 6 órát voltam ott nála [fix összeget fizettem, nem óradíj, nyilván nem 6óra folyamatos matek volt].


Tanulok nyelvet is, önképzés módszerrel.

A vázolt problémámból kifolyólag nem is járok nyelvtanárhoz sem, inkább elkezdtem egyedül tanulni és az önálló tanulásra alkalmas nyelvkönyveket/hanganyagokat használok.


Ha magamba nézek akkor a bukott tárgyamat magamnak is köszönhetem mindazok mellet,hogy rengeteg órát nem tartottak meg és sok gyakorlati órát felszínesen adtak le, gondolom az időhiányból eredően, egyébként megtehettem volna,hogy több időt szánok rá,de úgy éreztem,hogy tudom. Úgy,hogy ez 1-es lett az átlagom még így is 4-es,tehát nem vagyok tróger és tényleg foglalkoztat a dolog.


Nem tudok ettől elvonatkoztatni, ha szimpatikus a tanár az sem segít az érzetemnek a leküzdésében, nem szeretném megint "rettegésben" élni a korrepetálás előtti napokat,hogy "már megint egy nappal közelebb vagyok az adott naphoz amikor különórára kell mennem".


Ráadásul ez a tárgy nekem olyan mumus tárgyam,mint a matek volt korábban.


Valaki esetleg valami tanácsot tudna adni? Nem szeretném igénybe venni a szolgáltatását,de nem tudom,hogy enélkül sikerülne-e teljesítenem a követelményeket.


2019. júl. 18. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocs, de mi a kérdés?
2019. júl. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Utolsó sorban leírtam,hogy tanácsot tudna-e adni valaki, ebből következik,hogy valamilyen szinten ismert ez a probléma az olvasónak, öntapasztalás vagy környezetből eredő tapasztalatokból vagy valami olyan számára szükséges tevékenységének a folytatásából ami ,hasonló érzéseket idézett elő és talált megoldást, vagy csak ötlete van és tudja,hogy miként lehetne ezt az érzetet leküzdeni.
2019. júl. 18. 17:08
 3/5 anonim ***** válasza:

what a fucking wall of text


nem mész, és akkor nem lesz diplomád, vagy mész, és lesz, válasszál

2019. júl. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy magadat turbózod fel, görcsölsz rá teljesen erre a magántanár dologra. Nem szabad. Próbáld meg kikapcsolni az agyadban. Ha mar ott vagy nála úgyis a tananyaggal fogsz foglalkozni.

Egyébként azt is megpróbálhatod, hogy szaktársadtól kérsz segítséget. Üljetek le egy kávézóban és tanuljatok együtt.

2019. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonymousreview60 ***** válasza:

Gyaníthatóan amiatt ódzkodsz a tanártól, hogy ugyanazzal az anyaggal fogsz találkozni, amiből eddig kudarcélményeid voltak. Kicsit rá is hergeled magadat. Az meg végképp nem jó, hogy a matematika miatti magántanártól ódzkodást a nyelvtanfolyamra is átemelted.

Vagy tanulsz vagy nem lesz diplomád. Ki kell iktatnod a fejedből ezt a rossz érzést. Gondolj a korrepetáláson és az az alapján elért sikerekre! Gondolj arra, milyen sok pénzt kifizetsz érte, használd ki jól. Az évfolyamtársaktól segítséget kérni azért jó, mert más tárgyból esetleg viszonozhatod a segítséget. Én matekot korrepetáltam, ők nekem digitális technikát.

2019. júl. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!