Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Van, hogy anyáék tudta nélkül otthon maradok akár heteket is, amiket leigazoltatok orvossal. Legtöbb ilyennek az az oka, hogy valamilyen nagyobb dolgozat előtt bepánikolok, és úgy döntök nem megyek, majd holnapra megtanulom az anyagot. Persze ebből nem lesz semmi, mer az nap sem ülök le tanulni, így másnap sem megyek. Ha meg meg is tanulom, amit kell, akkor azért nem megyek, mert félek attól, hogy mit fognak szólni osztálytársaim (akikkel jó a kapcsolatom), hogy már megint hiányoztam. Tudom, hogy ez így nem jó, és változtatnom kell, de nem tudok! Mintha két énem lenne. Persze ezt ne szó szerint értsétek, csak amikor lefekszem akkor biztos vagyok benne, hogy menni fogok másnap, amikor meg már a táska a hátamon van (és a szüleim délelőttösök, ergó nincsenek otthon) ledobom, és vissza fekszem az ágyba, vagy olvasok.

Nem vagyok hülye. Egész szép az átlagom úgy, hogy elsős korom óta nem tanulok, csak nagyon ritkán és nagyon keveset.

Változtatni akarok, de nem megy. Vannak olyan esetek amikről tudnak anyáék, és le is szidtak miatta. Azóta jobban odafigyelnek rám, de... sajnos... elég jó hazudozó vagyok. Anyáékkal nem akarok erről beszélni, és nem azért mert nem bízok meg bennük, hanem mert nem akarok nekik fájdalmat okozni. Tudom, hogy csalódtak bennem, és nem akarom, hogy még jobban csalódjanak. Utálom ezt! Én nem akarok ilyen lenni! Szeretnék iskolába járni, tanulni, és normális életet élni, mint bárki más, de nem megy! Tudom, hogy velem van a hiba, de nem tudom mit lehetne lépni.

Lehet fel kéne keresnem egy pszichológust?



2018. márc. 12. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Lehet. De az is lehet, hogy két méretes atyai pofon is elég lenne. Ha heteket hiányzol, nem fogsz kapni bizonyítványt, és akkor biztosan kiderül a sok turpisság.
2018. márc. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Először is fejezd be a hisztizést. Ha nagyon akartál volna és ennyire zavarna a dolog, már rég megváltoztál volna... A helyedben nagyon elszégyellném magamat. Mit kéne tenned? Bemész a suliba és többet nem hiányzol, ennyi. + Bevallod a szüleidnek amit tettél. Ha büntetést is kapsz, az jogosan meg is érdemled. A doga miatti pánik meg csak kifogás a lógásra. Tessék rendesen tanulni.
2018. márc. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Gyorsan változtass ezen. Ne várd meg, amíg az osztályfőnök egyszer csak szól, hogy annyit hiányoztál, hogy évet kell ismételned.

Nekem is ilyen volt a 8. osztályom, komoly lelki problémákkal küzdöttem és ebbe menekültem. Utólag már nagyon nagyon bánom. Sok hiányzással nem csak a tanulmányi átlagom romlott, de az osztálytársaimmal is meggyengült a kapcsolat. Mindenből kimaradtam, idegennek kezdtem magam érezni az osztályban. Aztán erőt vettem magamon, és csak az első pár nap volt kissé gáz, hidd el nagyon hamar elfelejti mindenki, hogy mennyit hiányoztál. Hamar visszarázódsz.

Ha jó az átlagod, és keveset tanulsz, akkor ezek szerint gyorsan fog az agyad és okos vagy, ezért hát semmi értelme bepánikolni a dolgozatok előtt. Tanulsz rá, túlesel rajta, utánam meg jöhet a megérdemelt pihenés. Ha mégis nehezen veszed rá magad a tanulásra, akkor tanulj valamelyik osztálytársaddal.

2018. márc. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hallod Kérdező, nem semmi vagy! :-)


Igen, azt hiszem érdemes lenne elbeszélgetned egy pszichológussal is, de szerintem neked leginkább motivációra lenne szükséged a tanuláshoz.


Azt írod, hogy egész szép az átlagod tanulás nélkül is - ez óriási adottság!! Mások vért szenvednek a tudásért.

Ha még szorgalmas is lennél, akkor BÁRMI lehetne belőled!

BÁRMI és BÁRKI!

ÉRTED?!


Gondolkodjál el azon, hogy ha a szüleid nem élnének és neked magadnak kellene magadat eltartanod, akkor mit dolgoznál, mihez kezdenél, mit szeretnél csinálni?

Mi lenne a célod, az álommelód?

És kezdj el a megvalósítás felé törekedni, hiszen bármelyik nap történhet valami ne adj' Isten és akkor véget ér neked a mostani Kánaán!


Szerintem az segítene neked, ha diákmunkát vállalnál és akkor megtudnád, hogy miért is kellene tanulnod tovább, mert lenne már élettapasztalatod és motivációd is - csak egyszer szívassanak meg téged melóban, ne félj egyből megjönne a tanulási kedved és mindjárt másképp látnád a világot s az életedet! :)


Sajnálom a szüleidet, mert gondolj csak bele szegények érted is dolgoznak és te meg azzal hálálod meg nekik, hogy hazudozol és lógsz a suliból! :(


Szereted őket?


Akkor változtass!


Csak az nem megy, amit nem akarunk.

2018. márc. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Be kellene vallanod otthon, hogy egyes tantárgyak nem mennek, és vagy magántanárt kellene fogadnotok, vagy pedig olyan iskolát keresni, ami megfelel az érdeklődési körödnek, és akkor hazudozni sem kellene.Ismered a mondást: A hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát.

És akkor oda a becsületed. Igaz, így sem lehet már téged becsületes embernek mondani, próbáld visszaszerezni a becsületedet.

2018. márc. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!