Hogyan lehet viszonylag szépen megrajzolni az y=2tg (x) függvényt? Illetve az y=2ctg (x)?

Figyelt kérdés
2019. aug. 7. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Ez mihez kell? Mert csak vázlatosan szokták kérni, ahhoz csak némi kézügyesség kell, tehát vizuális gyakorlás. Minnél többször rajzolod meg, annál szebb lesz.


Másrészt vannak grafikus szerkesztőeljárások, amivel szerkeszthető ilyen görbe, és pl. görbevonalzó segítségével a kontúr is szépen megrajzolható pl. milliméterpapíron. Tudnék mesélni, a 70-es, 80-as években tussal hogyan szerkesztettünk...


Az ilyen szerkesztőeljárások mára viszont nagyrészben kiszorultak az oktatásból és a műszaki feladatok megoldásából is, helyüket egyre inkább szoftverek veszik át. Pl. excel táblázatkezelővel is (vagy speciális matematikai programcsomagokkal) igényes grafikonok készíthetőek, az elemi függvények be vannak építve a szoftverekbe.

2019. aug. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De hogyan kell felvenni a pontokat a tengelyeken?
2019. aug. 8. 10:14
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Milyen pontokat?
2019. aug. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Legalább is hogyan rajzoljam az y=tgx függvényhez képest? És miért?
2019. aug. 8. 13:52
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Nem világos a kérdésed. Az y=tgx-et ki tudod szerkeszteni? Mert arra is az vonatkozik, amit leírtam a korábbi válaszomban. Tehát mi a kérdés?

Jah és legközelebb a köszönömöt se hagyd le, mert nem biztos hogy lesz kedvem válaszolni, segíteni...

2019. aug. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mig nem kaptam meg a megfelelő választ addig mit köszöngessek? Erre az erőfeszítésre semmi szükség nem volt, mert nem haladtam előrébb
2019. aug. 8. 21:17
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Nem értjük egymást kérdező sajnos. Én is visszakérdeztem többször, hogy tudjam mi a probléma, mi az ami nem megy. Egyikre sem válaszoltál. Mihez kezdjünk így?

Összefoglalva (bár erre nem lenne szükség ha elolvastad volna a válaszaimat):


1) Ez mihez kell?

2) Milyen pontokat?

3) Az y=tgx-et ki tudod szerkeszteni?


Úgy nem fog tudni itt segíteni senki, ha elbeszélünk egymás mellett. Még egy lehetőséget adok, hogy választ adj a fenti kérdésekre, és tisztázd azt hogy mi a konkrét feladat amit nem értesz, amiben segítségre van szükséged.


Ha ez utolsó alkalommal sem sikerül, akkor a listámról törlöm a kérdést, és nem válaszolok többé. De ahogy látom, mások sem válaszolnak, mert nem értik a kérdést.

Szóval utolsó lehetőség, az én türelmem is véges.

2019. aug. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én sem szeretnék vitázni. Köszönöm a rá szánt idődet :). Már megrajzoltam. És egy feldathoz kellett ahol megkellett szerkeszteni a grafikonját és megmondani hol csökken és hol növekszik( persze ez egy komplexebb feladat, ez csak az egyik esetőség az y=2tgx. A tgx-et megtudom szerkeszteni, geogebrán megnéztem, hogy hogyan kell a 2tgx-et is de ha nem néztem volna nem tudtam volna, hogy hogyan kell a tgx-hez képest
2019. aug. 9. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!