Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Légy jó mindhaláligból kell...

A Légy jó mindhaláligból kell olvasónaplót csinálni hétfőre tudtok válaszolni?

Figyelt kérdés

Az alábbi kérdésekre kérek válaszokat:

1.készítsd el a regény cselekményvázlatát

2.jellemezd Nyilas Misit 15-20 mondattal vagy idézettel!

3.írj ki öt leíró rész

4.írj ki 15 diáknyelvi szót magyarázattal együtt

5. Mutasd be a debreceni kollégisták életét öt idézettel

6.írj fogalmazást a következő címmel: Pakkot kaptam

7.jellemezd az Orczyék családot

8. Mit akart Nyilas Misi tanítani az embereknek? Írd ki a regényből!

9.Ki a regényben?

Pósalaky úr, Gyéres tanár úr, Viola, Bella, Gimesi

10. Véleményed a regényrő


Kérlek segítsetek. Bármi jó! Válasz link ötlet tanács stb.


Ti vagytok az utolsó reménységem!



2019. aug. 29. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Ha 2,5 hónap alatt nem voltál képes elolvasni a könyvet, akkor szépen írd be google-ba Légy jó mindhalálig röviden/olvasónapló. Ez alatt a három nap alatt simán meglesz, az összes kérdésedre kb választ kapsz.
2019. aug. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Te nem tudnál segíteni néztem a netet de nem találtam túl sok használhatót
2019. aug. 29. 16:20
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

De most tenyleg...miert nem olvasod el?

Amugy internetrol ki tudod keresgelni.

Regen olvastam szoval segiteni ennel jobban nem tudok

2019. aug. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
45%

Pont itt tart a magyar oktatás

2019-ben Légy jó mindhalálig olvasónaplót kell csinálni, de releváns információt már nem tud a gyerek önállóan megkeresni az interneten.

Javaslom egy kis Walesi bárdok magoltatását, hátha segít

2019. aug. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
91%
Olvasd el.
2019. aug. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Most komolyan azt várod, hogy mi csináljuk meg helyetted az olvasónaplót? Mert azt hiszem az összes hozzátartozó kérdést beírtad. Fogalmazást helyetted nem tudunk írni, ahogy a véleményedet sem. A 9. Kérdésre a választ 0000000,1 másodperc alatt megtaláltam az interneten. Nem keresgéltél te semmit, csak még ahhoz is lusta vagy, hogy utána nézz.
2019. aug. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Pedig állítólag a kisgyerekeket azért engedik internetezni, mert már nem képesek internet nélkül megírni a házijukat és stb.

Ezek szerint internettel se, viszont ha nem itt lógnának éjjel-nappal, akkor talán lenne idejük elolvasni 3 hónap alatt 1 db könyvet...

2019. aug. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Nekünk elolvasni, kikeresni és ellenőrizni a válaszokat kb. egy teljes napunkat elvinné, de inkább hármat, mert nem akarunk reggeltől-estig görnyedni rajta. Nem gondolod, hogy ez így pofátlanság egy kicsit? Neked ott volt rá a teljes nyár, simán megcsinálhattad volna napi negyed óra időráfordítással, de igazából még mindig van rá három napod.
2019. aug. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésből ítélve te még csak a kezedbe sem vetted a könyvet, nem hogy elolvastad! Annyit segítek, hogy Pósalaky úr egy vak öreg úr, akinek délutánonként Misi felolvas (újságot). Gyéres tanár úr latin tanár, osztályfőnök. Viola (Doroghy Viola) Doroghyék idősebb lánya, Sanyi nővére, Bella szintén Doroghyék lánya. Gimesi Misi egyik barátja. Írhatnék bővebben is,de régen olvastam már, kb. 10-15 éve, ha nem több, meg ugye sem kedvem, sem "időm" sincs ezzel foglalkozni. Még ezt találtam az Orcy családról

[link]

Az interneten nyugodtan szétnézhetsz te is, akár a többi szereplő jellemzése céljából is, ha nekem kidobta a google pl. a fenti találatot,amit linkeltem, akkor neked is kifog dobni oldalakat

2019. aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy 1-1 kérdésnél elakadsz, hanem hogy egy nem túl hosszú regényhez - ami pont olyan kötelező olvasmány, amit érdemes lenne elolvasni amúgy - az összes, nyári szünetre kérdést itt akarod megkerestetni, miközben a neten is 1 óra alatt ezekre találsz választ, ha már nem olvasod el.

Youtubeon fent van a film. Nem tudom, hogy mennyire könyvhű, de a semminél több. Moly.hu-n vannak könyvértékelők. Wikipédián is van leírás nem beszélve a számtlaan rövidítettről, olvasónaplóról a neten.

2019. aug. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!