Mennyi - 4 és +4 nek a - 3. hatvanya?

Meg ezt hogy kell kiszamolni?

2019. aug. 31. 18:13
 1/8 anonymousreview60 ***** válasza:

[link]

Tanulj meg a Google-lal keresni! Hamarabb kapsz választ.

2019. aug. 31. 18:22
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos hiába olvasom el nem ertem
2019. aug. 31. 18:32
 3/8 anonim ***** válasza:

4^(-3)=1/4^3=1/64

(-4)^(-3)=1/(-4)^3=-1/64


Guglizd meg a negatív hatványkitevő kifejezést!

2019. aug. 31. 18:35
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. aug. 31. 18:43
 5/8 anonymousreview60 ***** válasza:
Kiváncsivá tettél kérdező. Őszinte választ szeretnék. A linken található Wiki oldal tartalomjegyzéket sem sikerült értelmezni, vagy nem sikerült megnyomni a Ctrl+F-et és beírni "negatív", vagy csak lusta vagy? Nagyon nehéz elhinni, hogy ennyire sem vagy képes.
2019. aug. 31. 18:48
 6/8 A kérdező kommentje:
Megnyitottam és el is olvastam, de azzal a linkkel nem lettem okosabb mert nem értettem. Másban jobb vagyok
2019. aug. 31. 18:55
 7/8 anonymousreview60 ***** válasza:

Nem tudod, hogy a feladatodban a 4 a hatványalap, a 3 és a -3 a hatványkitevő? Ha ez így van, akkor neked súlyos szövegértési zavaraid vannak, vagy valami rettenetes módon fogalmad nincs a matematikáról.

De oké, tegyük fel, hogy kijöttél a gyakorlatból. Az, hogy "1.3 Negatív egész kitevőre" neked nem elég, hogy megtaláld, ami a cikkből neked kell? Most viccelsz? Hanyadikos vagy? Mert, ha ezt a kérdést 8. után tetted fel, és a Wikipédia cikket nem tudtad értelmezni, akkor komoly baj van. Kérj korrepetálást matematikából vagy ha az kell, akkor valamilyen módon fejleszd a szövegértésedet, mert így szakmát szerezni is nehéz lesz.

2019. aug. 31. 19:07
 8/8 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek valószínüleg az volt a problémája hogy nem volt példa arra a wikin hogy negatív hatványalap negatív kitevőre van emelve. Ez van, sokszor a wiki is hiányos, én nem is szokatam ajánlani.

Az persze egy másik dolog, hogy a mai tanulóktól már nem várható el, hogy a paraméeteres/általános megadást értelmezzék. Érettségire sem kell tudni ezt, az egész középiskolai matek számokkal való műveletekről, képletbehelyettesítésről szól. Leszámítva talán az emelt szintű fakultációt, ahol a nebulókat a deriválás,integrálás rejtelmeibe vezetik be. Tulajdonképpen az analízis az a fejezet, ahol a matematika kezdődik, ami előtte van az csak bohóckodás.

2019. aug. 31. 19:50