2019. szept. 3. 17:28
1/3 anonim válasza:
az osztó reciprokával szorzunk.
(5 = 5/1 ... reciproka 1/5)
8/3 * 1/5 = 8/15
2/3 anonim válasza:
Rajzolj egy számegyenest, jelöld be rajta a 8-at. Ezután a 0-8 szakaszt vonalakkal oszd fel 3 egyenlő részre. Az első vonal fölé tegyél egy pöttyöt, ez a 8/3. Ezt a kis szakaszt még oszd fel 5 egyenlő részre és az első vonal felé tegyél ismét egy pöttyöt. Na, ez a kis szakasz hányszor van meg az eredeti számban, azaz a 8-ban? Hányszor kell egymás után tenned a számegyenesen, hogy eljuss a 8-ig?
3/3 anonim válasza:
De gondolkozhatsz úgy is, hogy van egy tortád (ez lesz a 8), amit három szeletre osztasz, majd mindegyik szeletet még további 5 részre szeled, mert a vártnál több vendég érkezett a lagziba... Összesen hány szeletre osztottad a tortát (8-at)?