GreatLear kérdése:

Valaki tud ebben a háziba segíteni?


[Tesóm feladatai] tudom hogy könnyűek, de neki nem.


1. Írd fel hatványalakban a szorzatok! Számísd ki az értéküket!


a=3*3*3*3*3*3

d= (-0,1)*(-0,1)*(-0,1)

f= 1/5*1/5*1/5



2019. szept. 6. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon hülye duma, hogy a tesód feladatai... Ha igaz lenne és ránézésre te azt mondod hogy könnyű, akkor nettó 1 perc alatt el tudnád neki mondani...



a=3*3*3*3*3*3 = 3^6


d= (-0,1)*(-0,1)*(-0,1) = (-0,1)^3


f= 1/5*1/5*1/5 = (1/5)^3

2019. szept. 6. 14:34
 2/4 anonim válasza:
32%

a=721


d=-0.3


F=0.008 vagy 1/125(mind a kettő ugyaz az érték)

2019. szept. 6. 14:36
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

A tesódnak el kéne magyaráznod a hatványalak fogalmát és akkor maga is meg tudja oldani a feladatokat:

[link]


Ha az itt felsorolt fogalmakat nem tanulja meg, akkor a későbbiekben visszatérő probléma lesz.

2019. szept. 6. 15:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha annyira nem vagy képes odafigyelni egy órán amíg elmondják akkor később is nagy problémák lesznek. Tényleg egyszerű, fogod az alapszámot és felírod hatványkitevőbe, hogy hányszor szorozták önmagával. Kiszámoláshoz meg beírod egy számológépbe vagy google barátodba és kész is.

Mesebeli tesókat meg hagyjuk. Egyetértek az elsővel, ha tudod, hogy könnyű, akkor megmondtad volna neki a megoldást, az jóval kevesebb idő mint ide kiírni a kérdést.

2019. szept. 8. 23:50