Matek nehez hazi, prímes?

Figyelt kérdés

Legfeljebb hany eleme lehet egy olyan halmaznak, amelynek elemei prímszámok es barmely haromelemu reszhalmazaban a harom szam osszege is prim.


Köszönöm ha segítesz!


2019. szept. 6. 19:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Tuti senki nem tudja 😜
2019. szept. 6. 19:46
 2/5 A kérdező kommentje:
Ne már, péntek este senki nem akar gondolkodni???
2019. szept. 6. 19:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha a saját házidon te gondolkodnál?
2019. szept. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hint: hány darab páros prím van?
2019. szept. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy a prímek párosságának vizsgálata hogyan segít, én a hármas maradékot vizsgáltam. Azt látjuk be, hogy 5-öt már nem lehet kiválasztani.


Ezt könnyen meggondolhatod innen. Nem lehet 3 olyan a számok között, aminek a maradéka 2, mert ezek osszege oszthato 3-mal. (maradék alatt 3-mal valo osztasi maradekot ertek) Hasonloan nincs 3 olyan, aminek maradéka 1. Nem reszletezem, ha 5 prímet kiválasztunk lesz 3 olyan, aminek osszege oszthato 3-mal. (Igazából ez nem csak prímekre igaz.)


Na, és 4-et meg ki lehet választani. Rövid keresgélés (vagy programozás) után pl. megtalalhatjuk ezt: 5, 7, 17, 19.


Egyébként rengeteg a feladatnak megfelelő számnégyes van, nem is akartam elhinni mennyire: olyan szamnegyesbol, aminek minden tagja 1000 alatti 400000 van.

Ugyanez 2000 re már 3 millio.

Nem tudom mennyire nehéz-e a kérdés, hogy végtelen sok van-e.

2019. szept. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!