Komplex számokkal kapcsolatban kérdések?


Adottak az alábbi feladatok:


1.Válasszuk ki a számtesteket az alábbi lehetőségek közül.

C N Q* R Q Z

2.Mi lesz a −i⋅(−i) szorzás eredménye?

3.Hogy kaphatjuk meg a z=a+bi komplex szám valós részét

4.Az (1+i)4 komlex szám argumentuma

5.Az -1+√3i (és az egész gyökalatt) gyökvonás eredménye

6.A z=1−i komplex szám trigonometrikus alakja

7.A z1=−1 komplex szám trigonometrkus alakja helyesen


Ezeket nem tudom megoldani, akárhogy töröm a fejemet...

Köszönök mindenfajta segítséget!



2019. szept. 8. 21:03
 1/10 A kérdező kommentje:
a 4. kérdésnél a komplex szám a negyedik hatványon van nem szorozni kell a néggyel (1+i)*4
2019. szept. 8. 21:04
 2/10 anonim ***** válasza:
melyik matematika konyvbol tanultok?
2019. szept. 8. 21:16
 3/10 anonim ***** válasza:

1.) Definíció: "test". Vizsgáld meg a felsorolt halmazokat, hogy teljesítik-e a feltételeket.


2.) Komplex számok bevezetésénél kellett legyen szó a szorzásról. Hogyan működött? Ha megvan, akkor csak simán elvégzed a szorzást: (0,1)(0,1). Egyébként ha nem tévedek, akkor ez (-i)^2-on, hátha ez többet mond.


3.) Definíció: Melyiket nevezzük a komplex szám valós részének?


4.) Definíció: Melyiket nevezzük a komplex szám argumentumának? (Trigonometrikus alakra gondolj.)


5.) Én úgy kezdeném, hogy átírnám trigonometrikus alakra, mert ott egyszerűbb elvégezni a gyökvonást.


6.) Definíció: trigonometrikus alak.


7.) Definíció: trigonometrikus alak.

2019. szept. 8. 21:22
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es válaszoló!

Én tudom melyik definíciót kellene alkalmazni de ezeknél a példáknál nem jött ki a helyes megoldás és nem tudom, hogy mit rontottam el... Elektronikus formában kellett megoldanom ezeket a feladatokat és rosszak lettek.

2019. szept. 8. 22:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha betennéd ide hogyan oldottad meg, akkor ki tudnánk javítani. Nem nehezek ezek a feladatok, csak hosszú lenne a nulláról leírni őket.
2019. szept. 8. 22:14
 6/10 A kérdező kommentje:

2. -i⋅(-i) = (-i)*2 = i*2 = -1

3. (z ⋅ z*)/2 ( mert ugye komplex számot komplex konjugáltjával szorozva valós számokat kapunk)

4. itt nem tudom mit csináljak a négyzetre emeléssel


5. itt a √3i-vel nem tudok mit kezdeni

6. lerajzoltam koordináta rendszerben és az argomentum 45° ra jött ki ami pí/4 √2(cospí/4 +i⋅sin pí/4)

7. nem értem a feladatot...

2019. szept. 8. 22:40
 7/10 anonim ***** válasza:
A hatosnál például hogyan rajzoltad le a képzetes részt? Felfelé, vagy lefelé?
2019. szept. 9. 11:01
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen mostmar latom, hogy lefele kellett volna en meg felfele csinaltam. Akkor a hatos mar jo lesz
2019. szept. 9. 11:04
 9/10 A kérdező kommentje:

Legalabb ha a 7. Feladatot el tudnad magyarazni az is nagy segitseg lenne...

A -1 komplex szam trigonometrikus alakja

2019. szept. 9. 11:24
 10/10 anonim ***** válasza:

z1 = 1 * (cos 180°+ j * sin 180°)


Mivel:

r = sqrt(a^2+b^2) = sqrt((-1)^2) = 1

φ = Mivel az 'a' negativ, ezért pi + arctg(b/a) = pi = 180°

2019. szept. 9. 18:03