Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudom kiszámolni egy...

Hogyan tudom kiszámolni egy kör középpontját hogyha semmilyen adatom nincs róla?

Figyelt kérdés
Van egy adott kör rajzolva. Azt szeretném tudni hogy ha nincs megadva semmilyen "tulajdonsága", hogy tudom kiszámítani a kerületét, középpontját?

2019. szept. 9. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ha rajzolva van, akkor kiszámítani sehogy.

megszerkeszteni tudod a középpontot. aztán meg mérni (pl. sugárt) és számolni.


középpont szerkesztése:

[link]

2019. szept. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Meghatározni a középpontot úgy tudod, hogy húzol egy tetszőleges szelőt, húrt (a húr a szelő köríven belüli része) ahogy tetszik. Azt megfelezed és állítasz rá egy merőlegest amit meghúzol teljesen a körívig. Az a húr az átmérője lesz a körnek. A középpontja annak a felénél van. Így már csak le kell mérned az átmérőt, sugarat és minden meglesz hozzá.
2019. szept. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%

pilótakexem, ez így hiányos ám. Nem akartál volna inkább a Győri Kekszgyár csomagolásában maradni? :D


A középponthoz két húrt kell megrajzolni. egy nem elég. Ha két húrt megrajzolsz, akkor mind a kettőnek meg kell szerkeszteni a szakaszfelező merőlegesét. Ahol ezek metszik egymást, ott a kör középpontja.


Ez egyébként analitikus geometriából is látható. Egy kört egyértelműen általában három pont határoz meg. Ha egy szelőt rajzolsz, az csak két pontja a körnek. Két pontra pedig végtelen sok kört lehet illeszteni, sőt adott átmérőjűből is kettőt.

2019. szept. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

#3:

csöndben maradtál volna, bölcs maradtál volna...

javasolom #1 animáció megtekintését.

2019. szept. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

#3

Egy húrt ha megfelezel és merőlegest állítasz rá akkor kapsz egy másik húrt ami az átmérő. Mert nem kaphatsz mást. Annak a felénél lesz a kör középpontja.

2019. szept. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Pusztán azért mert te kétszer csinálod meg amit én egyszer. Attól az eredmény ugyanaz mert nem lehet más. :D

Te két átmérőt szerkesztesz én csak egyet. Ennyi.

2019. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

Na jó, már értem. De az általános módszer nem ez, hanem amit én mondtam. A tietek ugyanis csak akkor működik, ha a teljes kör adva van.


Ha csak egy kis ív van adva, akkor az én módszerem a jó.

2019. szept. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha csak egy része van meg a körnek akkor kettő kell ez így igaz. Pontosan ahogy mondod. A lepontozók meg nem jártak matek órára soha. :D
2019. szept. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha jól megnézed mindenképp két húr kell. Ennek okát föntebb ki is fejtettem. A te megoldásodnál is két húr van, pusztán arról van szó, hogy az a speciális eset áll elő, hogy az első húr szakaszfelező merőlegese lesz gyakorlatilag a másik húr (az átmérő húrja egyben).
2019. szept. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!