Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni programozás...

Tudnátok segíteni programozás gyakorlás házi feladatban?

Figyelt kérdés
Tanultuk a Struktogrammot/Chapoin ábrát, Folyamatábrát, mondatszerű leírást és - ezzel nem foglalkozunk - a Jackson ábrát. Ezek valamelyikével kéne megcsinálni a következő feladatot: A,B,C - 3 féle szám. Melyik a legnagyobb? Hosszabb fejtörés után sem jutottam a végére, ezért örülnék ha valaki segítene :)

2019. szept. 18. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen programnyelv?
2019. szept. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát az van hogy semmilyenben, mert még csak füzetben gyakorlunk és írásban kéne.
2019. szept. 18. 15:39
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Hát, így elég nehéz lesz leírni. De valami ilyesminek kell lennie:

A = 1 B = 2 C = 3

{Ha A > B

{ Ha A > C { írd ki: A a legnagyobb.}

különben { írd ki: C a legnagyobb}}

{Különben { ha B > C { írd ki: B a legnagyobb.}}

Kúlönben {írd ki: C a legnagyobb.}}

Nem tudom, hogy milyen kifejezéseket vagy algoritmusokat használtok. Én most a C++ programnyelvre alapozva próbáltam egyszerűsítve, magyarul leírni. Remèlem sikerült segítenem.

2019. szept. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Képzeld el, hogy van három almád (A,B,C) és egy kétkarú mérleged. Hogyan deríted ki, hogy melyik alma a legnehezebb? Beteszel két almát a két serpenyőbe, megkapod, melyik a nehezebb. Ez után mit csinálsz?


Ha végiggondolod, akkor kész vagy, ugyanezeket a lépéseket kell megfogalmaznod, csak mérleg helyett két számot hasonlítasz össze.

2019. szept. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csináltam egy példát a feladatról folyamatábrában:

[link]


Ez alapján elvileg már meg tudod csinálni akármelyik másik ábrát is.


Házi feladat: Határozd meg, hogy melyik ágon fog végigmenni a program, ha a következő értékeket adjuk meg neki:

A=1, B=1, C=0

2019. szept. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Igen mondták hogy majd C++ fogjuk használni. Utolsóbak is köszönöm, csak annyi a gond hogy nem jó a link, vagy nem tudom, de nem adja ki.
2019. szept. 18. 17:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Privát ablakban nekem sem adja ki, de akkor belinkelem így:

https://bit ly/2kjtXzc


(Egy pont van a szóköz helyén, de ha azt beteszem, akkor nem engedi beküldeni a választ.)

2019. szept. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké, működik, köszi. Annyi a kérdésem, hogy egyszerre nem lehet beírni, hogy: Be: A, B, C
2019. szept. 18. 18:01
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Írhatod úgy is. Ezeknél az ábráknál csak a jelölésmódok fixek, hogy mit hova raksz vagy hogyan írsz az rajtad múlik.
2019. szept. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!