Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell lehivatkozni egy...

Hogyan kell lehivatkozni egy saját készítésű táblázatot amelynek adatait internetről szedtem?

Figyelt kérdés

2019. szept. 27. 15:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Mi a kontextus? Csinálhatod úgy, hogy a táblázat alá odaírod, hogy "Adatok forrás: ..." vagy a táblázat előtti szövegben megemlíted honnan származnak az adatok. Esetleg amikor említed a szövegben a táblázatot, akkor becsillagozod és lábjegyzetbe odaírod az adatok forrását. Ha formai követelményeknek kell megfelelnie az írásnak, akkor pedig elvileg le kell legyen írva a követelményekben, hogy hogyan hivatkozz.
2019. szept. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

formai követelményekbe az van hogy a táblázat alatt mindig kötelező, csak azt nem tudom mit írjak oda.

Ez megfelelő Forrás: saját összeállítás x(link) alapján.

Ez megfelelő? Még első féléves vagyok egyetemen és beadandót kell csinálni amibe még nincsen nagyon tapasztalom.

2019. szept. 27. 15:40
 3/30 anonim ***** válasza:
Hány forrásból vannak a táblázat adatai? Ha sokból, akkor én úgy írnám a táblázat alá, hogy "Adatok forrása: Index, HVG, Origo". Nem feltétlenül kell teljes URL, a lényeg, hogy ezeken az oldalakon találhatóak meg a begyűjtött adatok.
2019. szept. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

egy internetes helyről származik de kettő külön oldal mert egy összevetést írnék és ráadásul angol nyelvű forrás,

Most akkor elég ha odaírom az oldal nevét és majd végül majd a két oldalt lehivatkozom majd azt a két linket?

És hova írjam ki hogy mikori adatokat használok? a táblázat alatti hivatkozásnál vagy a végénél lévő végső hivatkozásnál vagy mindkét helyen?

2019. szept. 27. 16:05
 5/30 A kérdező kommentje:
Ha számolást végzek adatokkal mert amit ott találok hibás eredmény és én a saját számításom írom be azzal kell valamit kezdeni?
2019. szept. 27. 16:34
 6/30 anonim ***** válasza:

Nem a linket kell megadni, hanem a hivatkozott cikknek az adatait. A megadásról, behivatkozásról már fföntebb esett szó. Ha szerinted hibásak az adatok, akkor természetesen ezt is le kell írnod.


A lényeg az, hogy az olvasó/bíráló számára visszakereshető legyen hogy mit használtál fel. A legtisztább megoldás az, ha a hivatkozott cikket berakod a függelékbe.

2019. szept. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Közbe rájöttem a problémára. A táblázat alá kikell írnom a pontos dátumot vagy majd az irodalomjegyzékbe kell?

Meg a táblázat 3 forrásából az egyiknek van forrása ami egy fájl azt is hivatkoznom kell?

2019. szept. 27. 17:43
 8/30 A kérdező kommentje:
Plusz még hogy két forrásomon lehet az adatokat különbőzö időpontok szerint nézni, ha én egy korábbi időpontok szerinti adatokat használtam akkor megjelölésként majd ezt az időpontot kell írnom mint ekkori felhasznált adat miközbe én jóval később használtam fel?
2019. szept. 27. 17:47
 9/30 anonim ***** válasza:
Nekem a szakdolgozatomnál a szamitasos tablazatoknal igy kellett, Forras: internetelerhetoseg (adott weblap) alapjan sajat szerkesztes.
2019. szept. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Bevezetésként egy történelmi rövid áttekintőt írnék, azokat hivatkoznom kell? Mert egy elég tömör max 10 soros lenne de nagyon tömör így ha hivatkozásokat kéne csinálnom akkor keresnem kéne minimum 5 forrást hozzá.
2019. szept. 27. 21:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!