Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Esszéiráskor szükséges saját...

Esszéiráskor szükséges saját nézőpont, idézetek, vagy csak simán a száraz adatokat kell közöljem az adott témáról?

Figyelt kérdés
Mátyás kiralyról,az aradi vértanukról vagy a Bánk bánról kell esszét irni.Hatodikos vagyok,eddig egy esszét kellett irjunk a "barátságról",de ott meg volt adva hogy legyen művészeti vonatkozas,saját vélemény...Fél oldalt kellene irnom de nem tudom hogy minden esszénél kötelezőek az idézetek stb.Vagy mi a legfontosabb amit tartalmaznia kell,mert nem tudom pl.Mátyás kiralyról,hogy lehet efy fél oldalt irni(semiképp nem lehet több) .
2019. jan. 1. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Te jó ég! Mit keres Bánk bán hatodikban? Egyébként igen, lehet, sőt szükséges, hogy az esszé valamennyire szubjektív legyen, azaz legyen benne saját vélemény, mivel nem tanulmányról van szó. Idézetek lehetnek az esszében, de féloldalas esszében szerintem nem feltétlenül szükséges.
2019. jan. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit keres Bánk bán hatodikban,nem is tanultuk,de az aradi vértanukat,és mint tananyag Mátyás kiralytsem(nem vagyok magyarországi)sőt téma lehet még A magyar nobel dij de arrol nem szeretnék irni.Köszönöm a választ:)
2019. jan. 2. 09:32
 3/4 A kérdező kommentje:
Megírtam.Nem jó...1:két oldal lett,2:nem jelöltem forrásokat,(Wikipedia,töridolgozat nem lehet forrás)3:nem idéztem senkit,4:nincs saját vélemény,5:száraz adatok lettek.Valaki aki jo esszéirásban segitene ,hogy mit rontottam el.Privátban atküldeném.
2019. jan. 2. 20:06
 4/4 anonim válasza:
Én megpróbálok válaszolni hátha tudok segíteni:)
2019. jan. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!