Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt valaki segítene részletese...

Ezt valaki segítene részletesen levezetni mert kijött egy szám de nem biztos, hogy jó?

Figyelt kérdés
Egy kör AB húrja az AC átmérővel 11°25'-es szöget zár be. Mekkora szöget zár be az AC átmérő a BC húrral? (Számolásodat indokold!)

2019. okt. 5. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
És milyen szám jött ki?
2019. okt. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Thálesz tétel miatt az AB húr és a BC húr derékszöget zár be egymással. Az ABC háromszög belső szögeinek összege 180. A keresett szög= 180-90-11fok25szögperc=78 fok 35 perc.
2019. okt. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jár a taps, 2-es, mert ügyesen megírtad helyette a leckét...
2019. okt. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az 1esnek mondom hogy 78,6°jott ki.

A kettesnek köszönöm.

A hármasnak meg mondom, hogy kijött 78,6° és nem megírta a leckem, mert én is megírtam, mint az mondtam, csak nem voltam benne biztos. És a fa*zert kell beleszólni valamibe? Fogadjunk, hogy a kérdést nem tudtad felfogni. (A válaszról nem is beszéljünk)

2019. okt. 6. 15:39
 5/6 anonim ***** válasza:

"A hármasnak meg mondom, hogy kijött 78,6° és nem megírta a leckem, mert én is megírtam, mint az mondtam..."


Ezek után majd el is hiszem... Nem volt egyszerűbb egyből leírni, hogy mi jött ki, hanem megvártad, amíg szépen megmondják helyetted...


"Fogadjunk, hogy a kérdést nem tudtad felfogni. (A válaszról nem is beszéljünk)"


Ne zavarjon, hogy az első válaszoló is én vagyok...

2019. okt. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ne zavarjon hogy full máshogy le van vezetve a fuzetemben a megoldás ha lehetne fotót berakni megmutatnam és ha előbb láttam volna a válaszodat akkor megírtam volna hogy mi jött ki. Amúgy nekem meg csak nem is szogpercben jött ki a megoldás és egész végig nem azzal számoltam és ha atvaltottam volna a x°35'-et fokra akkor nem a X,6° jött volna ki de mivel én az elején atvaltottam már ezért a kerekítesek miatt nekem ez jött ki ami jo
2019. okt. 6. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!