Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány szőlőszem volt eredetileg...

Hány szőlőszem volt eredetileg e három fürt valamelyikén, ha más nem evett róluk? (A) 14 (B) 16 (C) 18 (D) 20 (E) 22

Figyelt kérdés
Egy szőlőtőkén három fürt szőlő termett. A három fürtön összesen 52 szem szőlő volt. Az egyik fürtről egy seregély megevett 10 szemet, egy másikról 6 szemet, és ekkor mindhárom fürtön ugyanannyi szőlőszem lett.

2019. okt. 15. 06:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
C,E
2019. okt. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
(52-10-6)/3=
2019. okt. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
58%

Nem bántásbol, de ha valaki ezeket folyton a gyk-sokkal csináltatja meg, akkor abból funkcionális analfabéta lesz.

Ezt pl józan paraszt ésszel ki kéne tudnia következtetni bárkinek, aki tananyagban ott tart, különben életképtelen lesz..

Vagy szöveget nem fog tudni felfogni, vagy egy egyszerüen akciónál átverik a boltban...

2019. okt. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
Nekem 12, 18, 22 jött ki
2019. okt. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 A kérdező kommentje:
A C és az E a helyes válasz. Az E hogy jött ki? :)
2019. okt. 15. 08:25
 6/66 anonim ***** válasza:
78%

Kaptam egy gyönyörű üzenetet privátban:

"Po..zás helyett megírhattad volna!

Az üzenet:

Ne po..ázz, inkább írd le a megoldást! Feltételezem nem is tudod! Bar...rcú!

"


Egyrészt de, tudom. Nem nagy teljesítmény 31 évesen reál szakos diplomával egy ilyen feladatot megoldani. Az meg nem tudom miért kötelessége bárkinek, hogy megoldja más háziját. A rávezetés rendben van, de aki egy primitív szöveges feladatnál elakad és utána mindig mástól követeli a megoldást, az tényleg funkcionális analfabéta lesz.


Normális hangnemben segítenék, de ez az "oldd meg a házim, ne pofázz" nekem túlmegy egy határon...

2019. okt. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
68%
Pontosan erről beszéltem, igen..
2019. okt. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
68%

Először is légyszives, aztán köszönöm..

Remélem neked más sem válaszol..

2019. okt. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
59%

Nem szemétkedek.

Boldogan segítek, de neked nagyobb segitség, ha megtanulsz normálisan kommunikálni követelés helyett!


A válaszolók nem a csicskásaid. Én sem vagyok az!!!

2019. okt. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
36%

"Semmi légyszíves!

Az üzenet: Nem kell, hogy te vagy más helyettem házit csináljon. Ide írtam a "házi feladat" részbe a kérdést. A valóság teljesen más, nem házicsinálásról van szó! Senki felett ne ítélkezz! A kérdésemnek semmi köze a házi feladatnak! Majd máskor írom a kérdéseimet az "egyéb" szekcióba, remélem ott már nem futok veled össze!"


Nézd Orsolya!

Attól, hogy ez neked nem a házid, hanem más miatt kell, még nem más kötelessége megoldani. Ha valaki mégis segít a szabadidejében, az minimum érdemel egy köszönömöt!


Még ennyire sem voltál képes. Mégis mit vársz? Nyaljuk ki a segged?


Nyugodtan írj bárhova, ez a hangnem nem csak nálam nem talál be.

2019. okt. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!