Hogy kell kiszámolni ezeket a feladatokat?


1.)Határozzátok meg az x-et az egyenlet megoldásával!

200-20•x=-40


2.)A tálban 10 alma volt.A vödörben 35 alma.Iván 15 almát rakott át a vödörből a tálba.Ezután Mira a tálból kivett 4 almát.Anya a tálban maradt almák 2/3(2 harmadát) használta fel a sütihez.Mennyi alma maradt a tálban?



Ezeket hogy kell felírni vázlattal?



2019. okt. 15. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:

1. 200-20x=-40. -20x=-40-200. -20x=-240. X= 240/20= 12


2. Tál 10+15= 25 alma -4 = 21 alma ennek 2/3- a 14, marad 7 alma


Pofonegyszerű :)

2019. okt. 15. 14:35
 2/3 A kérdező kommentje:

#1.válaszoló

És honnan tudom hogy mennyi a 21 nek a 2/3(2 harmada)?

2019. okt. 15. 15:16
 3/3 anonim ***** válasza:

1.Szorozd be a 21-et 2/3-al: 21x2/3=42/3=14

2.Egyszerűsíthetsz a szorzásnál 3-al,így 7x2-t kapsz, ami szintén 14.

2019. okt. 15. 23:22