Hatvánok, száelmélet, oszthatóság témakörében házi?


17. Egy cég telephelyéről 12 naponta indulnak szállítmányok Németországba, 18 naponta Franciaországba és 20 naponta Spanyolországba. 2006. január 1-én mindhárom országba indult szállítmány.

a) Előfordult-e még 2006-ban, hogy egy napon mindhárom országba indultak szállítmányok?

b) Hány olyan nap volt az évben, mikor nem indítottak szállítmányokat?

c) Hány olyan nap volt az évben, mikor egyetlen országba indítottak szállítmányt?



2019. okt. 16. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Pedig ezek egyszerűek. Mi nem megy?
2019. okt. 19. 17:48
 2/3 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

Az a, kérdés megválaszolásához határozzuk meg a 12, 18 és 20 legkisebb közös többszörösét.


12= 2*2*3

18= 2*3*3

20= 2*2*5


A legkisebb közös többszörös 2*2*3*3*5=180


Tehát 180 naponként történik meg, hogy mindhárom országba indítanak szállítmányt. Január 1. után 180 nappal és 360 nappal is mindhárom országba megy szállítmány, ezek még 2006-ban történnek. (mivel még beleférnek az évi 365 napba. Speciel 2006 szökőév volt, így 366 nappal számolhatunk.)

2019. okt. 19. 22:14
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2019. okt. 20. 08:04