2 x 3 cm –es filmképet a 20 m –re lévő,4 x 6 m –es ernyőre akarunk kivetíteni. Milyen fókusztávolságú lencsét használjunk?


Ezt hogyan kell megoldani, és milyen képletekre van hozzá szükség?

Előre is köszönöm!



2019. nov. 6. 13:45
 1/3 tatyesz ***** válasza:

A nagyítás: N=K/T=k/t=400 cm / 2 cm = 200 → k=200t


k+t = 20

200t + t = 20

201t = 20 /:201

t = 0,0995

k = 200∙0,0995 = 19,9005


1/t + 1/k = 1/f

1/0,0995 + 1/19,9005 = 1/f

10,1005 = 1/f

f=0,099 m = 9,9 cm

2019. nov. 7. 11:20
 2/3 A kérdező kommentje:
A k/t miért lett 400/2?
2019. nov. 7. 11:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Jaj látom, akkor semmi
2019. nov. 7. 11:58