Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van-e megkötés arra, hogy...

Van-e megkötés arra, hogy pontosan milyen színárnyalatot használjunk egy címerben? (heraldika)

Figyelt kérdés

Ha számítógépen szeretnék címert rajzolni, akkor meg van-e határozva, hogy annak (nagyjából) mi legyen a színkódja?

Teszem azt, a vörös lehet...

– ez: [link]

– és ez is: [link] ?


Vagy milyen megkötés van erre? Azért merült fel bennem, mert vannak nemheraldikus színek (pl. kenya-vörös), mely kicsit eltér ugyan a "megszokott" vöröstől, de szerintem bőven belefér a "vörös" kategóriába.


Címerleírásban egyáltalán meg van különböztetve a kenya-vörös a sima vöröstől vagy ez csak felesleges szőrszálhasogatás?



2018. júl. 17. 00:31
 1/1 Wadmalac ***** válasza:
100%

Amennyire én tudom, a címertan CSAK alapszínekkel dolgozik, sőt, az arany és sárga, fehér és ezüst is cserélhetőek egymással.


Persze ez a hagyományos heraldika, zászlókban is már különbözni szokott pl. a világos- és sötétkék. De konkrét árnyalatok megkötése tudtommal nincs.

2018. júl. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!