Szóval fzikából kaptunk egy olyan kérdést hogy: van egy szekér V=2m/s m=200kg t=2p a szekére ható surlódási erő 200N és egy szamár próbálja húzni 100N-nal és azt kell kiszámolni hogy mekkora utat tesz meg én nem nagyon értem és most nem feltétlen a megfejtés érdekel hanem hogy hogy kéne kiszámolni.
2019. nov. 7. 17:37
 1/3 A kérdező kommentje:
lehet rosszul írtam le a kérdést a füzetbe
2019. nov. 7. 17:38
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:

A szekeret 200N-100N fékezi.

Az impulzusváltozás - 100 N*2*60 s = 12000 kg*m/s lenne. Ez nagyobb mint az m*v = 200 kg*2m/s = 400 kg*m/s kezdő impumzus.

Emiatt a szekér t < 2 p megáll.

2019. nov. 7. 17:43
 3/3 anonymousreview60 ***** válasza:

m*v=F*t_lassulási

s=(v+0)/2 * t_lassulási

2019. nov. 7. 17:45