Három (A, B, C) oldat közül kettő híg sósav, az egyik pedig híg NaOH oldat. Melyik oldat a Naoh oldat? Miért?


Három (A, B, C) oldat közül kettő híg sósav, az egyik pedig híg NaOH oldat.

Ismerjük ezen kívül az oldatok páronkénti elegyítésének eredményeit: 100 cm3 A oldat+ 100 cm3 B oldat-----a keletkező oldatban ph= 7, 00 100 cm3 A oldat+ 1000cm3 C oldat-----a keletkező oldatban ph = 2, 00 20 cm3 B oldat+ 990 cm3 C oldat---- a keletkező oldatban ph=11, 00. Melyik oldat a NaOH oldat? Miért? Határozzuk meg az A, B, C oldat pH-ját! Híg oldatok összeöntésekor a térfogati kontrakciótól eltekinthetünk.



2019. nov. 16. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha eltekintünk a térfogati koncentrációktól, akkor a B a NaOH oldat. A +B = pH7 csak akkor, és csak akkor pH7 , hogyha a sav és a lúg mennyisége megegyezik (HCl és NaOH esetében, mivel 1-1 arányban reagálnak
2019. nov. 17. 12:32
 2/2 anonim ***** válasza:

* folyt.:

A + C pH2 , ami elég savasnak mondható, tehát ezért mindkettő sósav.

B+C = pH 11, itt a pH 11 kevésbé lúgos, mint amennyire a pH2 savas, így ez Megint csak NaOH-HCl elegye. Mivel az A+C = pH2 miatt tudhatjuk, hogy A,C sósav, ezért B lesz az NaOH

2019. nov. 17. 12:40