GPSchannel kérdése:

Sürgősen kéna a megoldás!?


Van egy medence és az A csap 6 óra latt tölti fel a B csap pedig 8 óra alatt de a kiengedő dugót nem lett kiengedve és az 10 óra alatt enged le.

A kérdés hogy hány óra alatt töltődik fel a medence a kiengedt dugóval eggyüt?



2019. nov. 18. 18:30
 1/4 Silber ***** válasza:
Kb. 2,55 h, kerekítve.
2019. nov. 18. 20:15
 2/4 Silber ***** válasza:

Bocsánat, elcsúsztam a számolásban.

Kb. 5,22 h kell.


A 2,5 óra a kifolyás nélkül sem lenne elég a feltöltéshez.

2019. nov. 18. 20:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Az alábbi egyenletet lehet felírni:


1/6 + 1/8 - 1/10 = 1/t. Ebből t a megoldás, közös nevezőkre hozva:

4/24 + 3/24 -1/10 =1/t ebből: 7/24-1/10 =1/t.

Most a közös nevező pl.240:


70/240 -24/240 =1/t.

tehát t= 240/46 =5.217óra.

Remélem nem számoltam el.

2019. nov. 18. 20:27
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. nov. 19. 13:18