Néhány anyagot sorsolunk fel. Írd le égésüket anyag évekkel!


Kén+...--->...

Szén+...--->...

Vas+...--->...

Magnézium+...--->...

Ezeket kéne elmondani. Vannak gondolataim de nem vagyok biztos ezért kérdeztem meg.


2019. nov. 28. 16:11
 1/4 A kérdező kommentje:
*anagynevekkel
2019. nov. 28. 16:13
 2/4 anonim ***** válasza:

S + O2 = SO2 ( kén dioxid )

C + O2 = CO2 ( szén dioxid )

4Fe + 3O2 = Fe2O3 ( vas III oxid )

2Mg + O2 = 2MgO ( magnézium oxid )

2019. nov. 28. 20:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi * 2Fe2O3 lesz belőle.
2019. nov. 28. 20:33
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. nov. 29. 19:32