Newton binomiális tétele. Le tudná vezetni nekem valaki a megoldást?

[link]

#matematika #lineáris algebra #newton binomiális tétele
2019. dec. 4. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy hasonló feladat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..


A módszer itt is ugyan az.

Írd fel a k-adik tagot, keresd meg, hogy melyik tagban van az x az első hatványon.

Általánosan így: x^a*x^b=x^1 => a+b=1


Ha elakadsz szólj.

2019. dec. 4. 20:55
 2/3 A kérdező kommentje:

"Általánosan így: x^a*x^b=x^1 => a+b=1"


Köszi a megoldást, ezt így értem. Viszont a linken lévő feladatot akkor nem értem. 2x-et hogy tudnám kifejezni? Hiszen akkor a hatványozás azonosságait nem tudom alkalmazni, hisz az egyik oldalon 2x van egy hatványon, a másikon pedig x. A linkeld példában tudnál segíteni levezetéssel légyszi?

2019. dec. 5. 00:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a problémát, ezért bocs ha nem a kérdésedre válaszolok ezzel.

Ha jól értem, te a 2x-et akarod x-es alakra hozni?


Ez egy x-es alak önmagában. Konszans szor x. Ennek a k-adik hatványa konstans^k*x^k, a konstans^k megy a binomiális együttható mellé szám értéknek, és az k a kérdés.

Aztán kijön, hogy k=5, ekkor binom egy.hato C(17,5) és ez van szorozva 2^5-ennel. Így áll össze, hogy x hányszor szerepel első hatványon.


Ha ködös írj nyugodtan, megpróbálom másként leírni. De szerintem elkezded lapon leírni tiszta lesz.

2019. dec. 5. 08:37