Két érintkező körnél, az első kör metszéspontjától a második kör köré rajzolt négyzet sarokpontjának a távolságának a képlete? "Képpel"


Sziasztok!


[link]

A P1 és P2 pont távolságának X és Y irányú képletére lenne szükségem (Q1, Q2 vektor).

Csak a képlet érdekel, az r1, r2 és alfa szögek változók lesznek.



2019. dec. 7. 19:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsi a béna fogalmazásért!
2019. dec. 7. 19:23
 2/13 anonim ***** válasza:
Az a P2 pont mi alapján van ott?
2019. dec. 7. 20:17
 3/13 A kérdező kommentje:

Az r2 sugarú kör köré rajzolt négyzet bal alsó sarka, a négyzet oldalai párhuzamosak az X és Y tengellyel.

Vagy másképp fogalmazva az r2 sugarú kör bal szélének és az aljának a metszéspontja az X, Y tengelyekre merőlegesen.

2019. dec. 7. 20:29
 4/13 A kérdező kommentje:

Ez nem vagyok bent biztos hogy jó, de erre jutottam eddig.

B=90-alfa

Q1=r2*(1+(sinB-1):cosB)

Q2=1:Q1

2019. dec. 7. 21:05
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez nem jó :)
2019. dec. 7. 21:34
 6/13 anonim ***** válasza:

P1 x,y koordinátáit meg tudod határozni, ugye? Egyszerű szögfüggvény.

O2 (második kör középpontja) ui. csak itt az átfogó nem r1, hanem r1+r2 (ugye az érintési ponton egyetlen érintő egyenes tud áthaladni, melyre r1 és r2 megfelelő sugár egyaránt merőleges.)

P2 nem más, mint O koordinátáibol kivont (r2,r2) vektor.


De lehet tévedek, mert ez így elég egyszerűnek tűnik.


Lap nincs nálam bocs.

2019. dec. 7. 22:07
 7/13 A kérdező kommentje:

Ez jónak tűnik, de majd holnap ellenőrzöm.

R=r1+r2

Q1=(r1*cos@)-(R*cos@-5)

Q2=(r1*sin@)-(R*cos@-5)

Szerintem tényleg ilyen egyszerű, csak már túlbonyolítottam magamnak...

Ráellenőrzök holnap és megy a megoldás.

Addig is ha valaki másként látja ne tartsa magában :)

2019. dec. 7. 23:01
 8/13 A kérdező kommentje:
Na mármint a Q2-nél sin a cos, helyett, elírtam.
2019. dec. 7. 23:03
 9/13 A kérdező kommentje:
Jah meg az 5 helyett r2, csak annyival számoltam :D Késő van már... :D
2019. dec. 7. 23:06
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen ez így tényleg jónak tűnik, mármint a módosításokkal.

Bár nekem is már kiesik a szemem :D

2019. dec. 7. 23:22
1 2