8-as matek. Összegből szorzattá alakítás? első:7xnégyzeten + 3x a harmadikon második:5ab-"10a" a négyzeten "b" a négyzeten harmadik:"a""b"négyzet"c"+ "a"négyzet"b"néygzet + "b"harmadikon"c"néygzet negyedik:5x+10y+4x+8y

2012. okt. 2. 17:39
 1/1 BKRS ***** válasza:

7x²+3x³ = x²(7+3x)

5ab-(10a)²b²=5ab(1-20ab)

ab²c+a²b²+b³c²= b²(ac+a²+bc²)

5x+10y+4x+8y = 9x+18y = 9(x+2y)

2012. okt. 5. 21:09