Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell gyorsan verset...

Hogyan kell gyorsan verset tanulni?

Figyelt kérdés
Új leoninusok
2019. dec. 8. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:

mindenki máshogy tudja megtanulni.

nem hiszem, hogy ez az első versed, amit tanulnod kell..


1. soronként hangosan olvasod..majd próbálod kívülről mondani..ha megy..akkor mehetsz a következő sorra..és mondod az elsővel együtt..aztán ha már összegyűlik 2-3 sor..tartaszt 5-10perc szünetet majd próbáld meg kívülről elejétől...


2. valaki úgy tanulja, hogy leírja és írva memorizálja..


3. mondd fel valakinek..

2019. dec. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy valaki hallás vagy látás útját jegyez meg jobban dolgokat.

Ha hallás útján, akkor inkább hangosan felolvasva a szöveget, mint csak szemmel követve,

ha vizuális, akkor szövegkártyák, színes szövegkihúzások, ábrák, képek segítenek.


Ez a vers egyébként tele van színekkel és hangokkal ☺

2019. dec. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 koszonom a kedves valaszt!🙂
2019. dec. 8. 12:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Szívesen ☺
2019. dec. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én régen úgy tanultam verset, hogy 2-3-szor elolvastam (akár magadban, akár hangosan, de hangosan érdemesebb -már ha nem csak arra hajtasz, hogy a szöveg menjen, aztán majd végigmormogod valahogy), ennyi idő elég volt arra, hogy számomra érdekesnek vagy fontosnak tartott részeket megjegyezzek, akár egy komplett sor, vagy egy szócsoport. Ezek voltak a "pillérek", amikre tudtam építkezni. Ha ez megvolt, akkor ezeket a pilléreket próbáltam összekötni a közöttük lévő szakaszokkal. Ennek megfelelően egymástól különböző részeit tudtam a versnek, és esetenként a közbülső részekkel lehettek bajok, amiket nehéz volt megtanulni.

Nekem azért volt jó ez a módszer, mert így nem azzal küzdöttem, hogy még az első 5 sort sem tudom a 80 soros versből, hanem mondjuk tudtam így 10-et és arra tudtam építkezni.

Kicsit ez olyan, mint a dolgozat; ha az első feladatra elpazarolsz rengeteg időt, akkor a többire nem jut idő, míg ha továbbmész, és azokat oldogatod, amiket biztosan tudsz, akkor előrébb kerülsz.

2019. dec. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én táncolva-járkálva, bohóckodva magolok. A többitől elalszom :D
2019. dec. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!