Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem fura így a megfogalmazás?

Nem fura így a megfogalmazás?

Figyelt kérdés
Első osztályban nagyon vártam, hogy én is tálcán vihessem az ebédet. Rájöttem, hogy jobb volt, amikor annyit szedhettem a levesből, amennyit én akartam. A paradicsomlevesből mindig csak annyit szedtem, amivel kikentem a tányért. A tanító néni csodálkozott is, hogy milyen hamar megettem. Azért csúnya dolog kinevetni azt, aki elesik a tálcával.
2019. dec. 8. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem.
2019. dec. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
jól van így
2020. ápr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem én írtam, csak olvastam valahol, és nekem kicsit furcsának tűnt.
2020. ápr. 3. 18:16
 4/13 A kérdező kommentje:
Szóval ez azt akarja jelenteni, hogy először nem kellett tálcán vinnie az ebédet, hanem pl. az asztalnál szedett mindenki, és amikor már vihette tálcán az ebédet, rájött, hogy az nem annyira jó neki, mert akkor már nem ő szedett magának (hanem gondolom a konyhás néni, bár erről nem esik szó)?
2020. máj. 16. 18:38
 5/13 A kérdező kommentje:
Vagy pont hogy akkor szedett magának, amikor már tálcán vihette az ebédet?
2020. máj. 16. 18:41
 6/13 chtt ***** válasza:
81%
Alsóban (az én időmben még) négyen ültünk egy asztalnál, és a levest tálban az asztal közepére tették, mi szedtünk magunknak. Később már jött az "önkiszolgáló" tálcás rendszer, és ott a konyhás néni szedte ki az adagokat, mi csak elvettük a tányért a tálcára, és vittük az asztalhoz. (Úgy tűnik, manapság már teljesen áttértek a tálcás rendszerre, elnéztem az ebédnél, néha majdnem nagyobb a tálca - pláne levessel meg másodikkal együtt -, mint szegény elsős, másodikos. Nekünk ebben is jobb volt.:)
2020. máj. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A szöveg teljesen értelmes nem tudom mit nem értesz rajta??!
2020. máj. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Valahogy elsőre nem volt nekem világos, hogy a tálcás módszer volt-e neki jobb, vagy az előtte levő. Az előtte levő volt a jobb szerinte, de az zavart meg, hogy a tálcán vitt ebédnél is van olyan suli, ahol a diák szed magának, és nem a konyhás néni.

:)

2020. máj. 17. 15:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha így írom, akkor érthetőbb?


Nagyon várta már, hogy neki is jogosítványa legyen és vezethessen autót. (később) Rájött, hogy a tömegközlekedés jobb volt.


A mondatok között tényleg hiányoznak az átvezető szavak, mintha fogtak volna random mondatokat és egymás után dobálták volna őket, de ettől függetlenül nem hibás a fogalmazás, csak "furcsa".

2020. máj. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi, értem már, csak én tuti máshogy írtam volna le.
2020. máj. 17. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!