Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha a reakció exoterm vagyis...

Ha a reakció exoterm vagyis hőleadással jár, akkor a hűtés kényszere alól úgy tér ki a rendszer?

Figyelt kérdés

hogy egyre több és több kiindulási anyag alakul át, és ezzel visszaállítja az eredeti hőmérsékletet.


Tudom hogy az exoterm folyamat azt jelenti hogy az anyagok energiát adnak át a környezetnek, pontosabban a rendszer belső energiája csökken,a környezeté pedig nő.


Meg ismerem a legkisebb kényszer elvét is hogy ha valamit megváltoztatsz, a rendszer azt igyekszik kiegyenlíteni.


De mit jelent az hogy hűtés kényszere alól?

Mivel hőleadó folyamat, ezért kihűl közben a belső rendszer, és azért alakul vissza x mennyiségű anyag, hogy ezzel ellensúlyozzon?


Mert akkor írhatták volna hogy a lehűlés kényszere alól, és egyből érthetőbb lenne.


2019. dec. 10. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez az egész túl van bonyolítva.

hűtés = T csökken

A rendszer ennek ellentétével reagál azaz növeli T-t. Ezt úgy teszi meg hogy hőtermelő reakcióban a termékek mennyiségét növeli tehát az egyensűlyt ezek képződésének irányába tolja.

2019. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm :-)

Azt még megkérdezhetem hogy honnan tudom meg egyes atomok oldhatósági szorzatát ?

2019. dec. 10. 16:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Függvénytáblázatból (ha ezt még használják a középiskolások) vagy például innen:

[link]

2019. dec. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tudom hogy hülyeséget kérdezek, de itt van például ez.


[Ca^2+]^3 * [PO4^3-]^2 = 1,3*10^-32


A Ca és a PO4-hez milyen számokat kéne beírni? Életemben most először tanulok kémiát és sajnos a tanárom olyan buta hogy mindig csak hümmög egyet ha kérdeznek tőle.

2019. dec. 10. 17:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Írd ki külön kérdésként, mások is tudnak segíteni és én is ránézek ha szükséges de most nem érek rá tovább...
2019. dec. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
rendben, kiírtam. köszi az eddigieket!
2019. dec. 10. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!