Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezekkel a szavakkal kellene...

Ezekkel a szavakkal kellene összefüggő mondatokat írnom. Miket írhatnék? herb tea, vaccination, to catch cold, ointment, chemist, appendicitis (Vakbélgyulladás) toothbrush, washing tooth, to cough, to keep sneezing

Figyelt kérdés
Tudnátok segíteni? Köszi
2008. nov. 18. 16:30
 1/2 anonim válasza:
100%

Megpróbáltam összehozni valami egyszerűt, minél kevésbé kuszát... hát ennyire sikerült:


It's cold and wet outside, the perfect weather to catch cold. I started to cough yesterday, so mother told me to drink herb tea. It wasn't any use. I keep sneezing.I am going to go to the chemist for some vaccination for myself, an ointment for mother's wrist, and I might grab a toothbrush on my way as well. I broke my old one while washing my tooth this morning. I would prefer to send my brother, so I could stay in bed, but unfortunately he is in hospital with appendicitis. I feel lucky that I only cought cold.


Na és persze a fordítás:


Hideg és nedves az idő odakint, tökéletes időjárás egy kis megfázásra. Tegnap köhögni kezdtem, ugyhogy anya gyógyteát itatott velem. Nem segített. Azóta is tüsszögök. Elmegyek a gyógyszertárba valami gyógyszerért magamnak, egy kenőcsért anyu csuklójára, és talán egy fogkefét is veszek útközben. A régit eltörtem reggel fogmosás közben. Legszívesebben kiküldeném a bátyámat, és akkor ágyban maradhatnék, de sajnos épp kórházban van vakbélgyulladással. Örülök hogy én csak meg vagyok fázva.


Remélem hasznodra válik valamennyire :)

Sok sikert!

2008. nov. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen!!
2008. nov. 23. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!