Hogyan kell kiszámolni a pótszög pótszögét?


Azt tudom, hogy a két pótszög 90°-ra egészíti ki egymást.

Szóval ha tegyük fel,

az adott szög 32°, akkor

a=32°

a'=90°-32°=58°


De! Nem tudom, hogy azt hogyan kell kiszámolni, hogy

az egyik pótszög 28°-kal nagyobb, mint a másik. Hány fokosak a szögek?


2019. dec. 15. 07:23
 1/2 anonim ***** válasza:

x+(x+28)=90

2x+28=90

2x=62

x=31

Az egyik szög 31 fokos, a másik 59 fokos.

2019. dec. 15. 09:22
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolati úton is ki lehet számolni;


Tudod, hogy a két szög összege 90°, és az egyik 28°-kal nagyobb a másiknál. Ha a nagyobbikból elveszed ezt a 28°-ot, akkor a két szög ugyanakkora lesz, értelemszerűen összegük is 28°-kal kisebb lesz, vagyis 62°. Mivel a két szög ugyanakkora, ezért 31°-osak.

Tehát az egyik szög 31°-os, a másik 31°+28°=59°-os.


Egyenlettel így lehet: legyen a kisebbik szög x, ekkor a nagyobbik szög x+28° nagyságú. Ennek a két szögnek az összege 90°, tehát:


x+(x+28°)=90°, rendezés után x=31° jön ki. Ha megnézed, gyakorlatilag ugyanazokat a lépéseket használjuk, mint amikor gondolati úton jutottunk el az eredményhez.

2019. dec. 15. 09:26