Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítségre lenne szükségem. A...

Segítségre lenne szükségem. A regény tartalmát már megírtam. A kőszívű ember fiaiban segítség?

Figyelt kérdés

Na szóval

Értelmezd a regény címét:"Anya örökké" lett volna.Melyiket tartod jobbnak és miért?

Miért gyűlölte Alfonsine a Baradlay családot?(sztem talán Ödön miatt)

Kérlek segítsetek



2019. dec. 26. 22:55
 1/4 anonim válasza:
A szerelmét Palvicz Ottót Baradlay Richárd ölte meg. Szerintem ez a fő oka annak, hogy gyűlölte a családot.
2019. dec. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia !

Igen, Baradlay Richárd a helyes válasz, ahogyan előttem is megválaszolták.


Richárd, igazságos harcban, párbajban ölte meg Palvicz Ottó osztrák, császári tisztet, a szabadságharcban ellenségek voltak.

Palvicz haldoklása közben egyetlen titkát Richárdra bízta, lovagias ellenfelek voltak.

Egy eltitkolt kapcsolatból Alfonsinetől gyermeke született, Károlyka, akinek sokáig kilétéről sem tudott, az asszony rejtegette előle, eldobta magától és nyomorban, árvaházban neveltette.

Richárd ennek a titoknak is birtokába jutott, sőt az osztrák tiszt arra is megkérte, hogy kutassa fel és nevelje fel gyermekét.

Ez nagy adu volt Richárd kezében, amikor kiszabadult a börtönből, /bár Alfonsine mindent megtett azért, hogy halálra ítéljék/ és elvihette a Plankenhorst házból Editet, szerelmét.

De a gyűlölet korábbra és más okra is visszanyúlik.

A Plankenhorst hölgyek, Alfonsine és a szegény unokahúg, Edit ellenfelei voltak egymásnak abban a tekintetben, hogy örökség várt rájuk.

Mégpedig arra kettejük közül, aki előbb férjhez megy.

Alfonsinenek ez nem sikerült Palvicz Ottóval,

Editet Richárd azonban, miután megismerte, eljegyezte, így az unokahúg révbe érni látszott, s ő lehetett az örökség várományosa.

Ezért zárták kolostorba is anyjával egyetértésben, hogy Richárddal a frigy ne jöhessen létre.

És már ekkor, még a bécsi forradalom idején Richárd életére törtek, miután átállt a magyar szabadságharc oldalára és hazaindult Magyarországra.

Alfonsine Ödönnel kapcsolatban is adatokat gyűjtött bécsi beszéde idején, tehát valóban az egész Baradlay családot ellenségként kezelte.

Jenő szerelme volt Alfonsine, de őt is kijátszotta, kihasználta, hazug érzelmeket mutatott iránta.

2019. dec. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon Nagyon Köszönöm!!!
2019. dec. 27. 19:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen !
2019. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!