Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítenének a fizika házimba?...

Segítenének a fizika házimba? Nagyon nem értem, pedig próbálkozom

Figyelt kérdés
A vezetőn 0,2 A erősségű áram halad át, miközben a vezető végei között a feszültség 6V .Mekkora a vezető elektromos ellenállása?
2019. dec. 30. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nincs mit érteni. A ellenállás képletét kell tudni, R = U / I.
2019. dec. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, tényleg iszonyat hülye vagyok fizikából, de meg most sem értem hogy mit kene csinálnom ezt a képletet enis bemagoltam
2019. dec. 30. 15:29
 3/7 A kérdező kommentje:
De használni nem tudom
2019. dec. 30. 15:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elosztod a feszültséget (U) az áramerősséggel (I). Így kapod meg az ellenállást. Még csak át sem kell váltani a mértékegységeket, mert mind a volt, mind az amper SI-egység.
2019. dec. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséged apa szokott segíteni de sajnos elköltözött és nem beszélünk már
2019. dec. 30. 15:42
 6/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Tipikusan a fizikában a magolás nem segít.

Javaslom, hogy ha már magolsz, akkor ne csak azt tanuld meg, hogy R = U/I, hanem azt is, mi az R, U, I. Ezután pedig behelyettesítesz, mert felismered a paramétereket. Tudni illik te magad írtad le, hogy áramerősség, stb.


Igazából az, hogy idáig nem jutottál el, az cink. Nem a fizikához vagy hülye, hanem komoly tanulástechnikai hiányosságaid vannak. Kérdd meg apádat, hogy fizessen be téged egy alsós tanítóhoz vagy felsős matektanárhoz, aki megtanít tanulni(!). Nem matekra, hanem tanulni. Sokat javulnál mindenből, mert jelenleg nem tudsz alapvető gondolkodást végezni. A másik lehetőség, hogy be vagy szar.va a tanártól és leblokkolsz.

2019. dec. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na ezt bezzeg nem köszönte meg, pedig ez egy értelmes tanács, mondhatni, az egyedüli kiút a sötétségből.
2019. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!