Matekosok! Valaki segítene megoldani ezt a feladatot?


A 2x^ + 3x - 5 = 0 egyenletnek két valós gyöke van. A gyökök kiszámítása nélkül határozzuk meg a gyökök

a) négyzetösszegét

b) köbének összegét

c) reciprokainak összegét

d) nègyzeteinek reciprokának összegèt

e) köbeik reciprokának összegét



2019. dec. 30. 15:35
 1/1 anonim ***** válasza:
76%

Az ilyen feladatoknál fel kell írni a konkrét műveletet, és addig variálni, amíg olyan alakokat nem kapunk, amelyekben használhatóak a Viéte-formulák.


Nézzük a c)-t;


1/x1 + 1/x2 = közös nevezőre hozás

= x2/(x1*x2) + x1/(x1*x2) = (x1+x2)/(x1*x2)


Itt már lehet használni a Viéte-formulákat.


A többinél is átalakításokat kell használni. Próbáld meg megoldani.

2019. dec. 30. 15:43