Optika! Tudnátok segíteni egy feladat megoldásában?

2x2 cm-es filmképet a 20m-re lévő, 4x4m-es ernyőre akarunk kivetíteni. Milyen fókusztávolságú lencsét használjunk?

2020. jan. 1. 17:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt a nagyítás: K/T=k/t=200

másrészt k+t=2000

e kettő alapján: k=9,95cm, t=1990,05cm

továbbá a leképezési törvény szerint

1/k+1/t=1/f

ebből pedig f=9,9cm

2020. jan. 1. 17:44