Tudnátok segíteni matekháziban?


Egy henger alakú 60 cm belső átmérőjű edényben víz van. A vízbe egy vasból készült téglatestet helyeznek, melynek egyik éle 250 mm, másik éle 1,8 dm. Mekkora a belehelyezett téglatest harmadik éle, ha a vízszint a vas elmerülése után 0,8 cm-t emelkedik?

négy válaszlehetőség:

a) kb. 5 cm

b) kb. 4 cm

c) kb 3 cm

d) kb. 2 cm


2020. jan. 3. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a vízszint 0,8 cm-rel emelkedett, akkor az így keletkezett vízoszlop térfogata:


V(henger) = r^2*pi*M = 30^2*3,14*0,8 = 2260,8 cm^3. Mivel ez a vízoszlop úgy keletkezett, hogy beletettünk egy téglatestet (és feltehetően a vastégla nem szív magába vizet), ezért ennek a térfogata meg kell, hogy egyezzen a téglatest térfogatával, tehát a téglatest térfogata 2260,8 cm^3.


Innen meg tudod határozni a harmadik él hosszát?

2020. jan. 3. 12:33
 2/4 A kérdező kommentje:
nem
2020. jan. 4. 10:07
 3/4 A kérdező kommentje:
fogalmam sincs hogy kell
2020. jan. 4. 10:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi a téglatest térfogatképlete?
2020. jan. 4. 11:57